Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 IoT Core także dla zastosowań kome...

Windows 10 IoT Core także dla zastosowań komercyjnych

Windows 10 IoT Core to specjalna edycja systemu, przygotowana dla urządzeń z segmentu Internet of Things. W sierpniu tego roku została udostępniona za darmo, lecz z pewnymi ograniczeniami. Microsoft postanowił udostępnić system również twórcom i firmom komercyjnym, wliczając w to partnerów OEM i ODM.

Obok darmowe edycji Windows 10 IoT Core, która dostarcza automatycznych aktualizacji, Microsoft przedstawia Windows 10 IoT Core Pro, dedykowany producentom OEM, który posiada możliwość kontrolowania aktualizacji i ich dystrybucji poprzez Windows Server Update Services. Ma to zapewnić większą elastyczność, idącą w parze z bezpieczeństwem urządzeń. Windows 10 IoT Core, zorientowany na niewielkie i niedrogie urządzenia, nie jest bynajmniej jedyną wersją tego systemu. Windows 10 IoT Enterprise wnosi biznesowe funkcje do szerokiej gamy produktów z zakresu sprzedaży, produkcji, zdrowia, finansów i innych gałęzi przemysłu. Windows 10 IoT Mobile Enterprise dodaje do tego aspekt mobilny i jest ukierunkowany na scenariusze z wykorzystaniem naturalnego doświadczenia użytkownika.

Windows 10 IoT

Pojawienie się komercyjnej wersji Core wiąże się ze wzrostem zainteresowania niewielkimi platformami IoT ze strony producentów OEM/ODM. Jak donosi Microsoft, tegoroczna sprzedaż Raspberry Pi w ponad jednej trzeciej przypadła w udziale zastosowaniom komercyjnym lub przemysłowym. Specjalna wersja Windows 10 IoT Core pomoże więc producentom w zoptymalizowaniu swoich rozwiązań, jako że platforma była początkowo dedykowana twórcom prywatnym. Microsoft uprościł też procedury komercjalizacji produktów z Windows 10 IoT Core, dzięki czemu można m. in. bezpłatnie uzyskać prawa do sprzedaży produktu z zainstalowanym systemem.

Windows 10 IoT Core w ciągu ostatnich 18 miesięcy uzyskał wparcie dla Rapberry Pi 2, DragonBoard 410C, MinnowBoard MAX, Windows Remote Arduino, Windows Virtual Shields for Arduino, Arduino Wiring i UWP Lighting. Teraz ze wszystkich tych platform mogą korzystać także komercyjni producenci. Wszystkie niezbędne narzędzia i pakiety znajdziemy na stronie Windows Dev Center.

Krzysztof Sulikowski
5 grudnia 2015, 19:28
2 766
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 grudnia 2015, 19:28
2 766
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.