Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe wydanie Windows 10 już w usłudze Windows...

Nowe wydanie Windows 10 już w usłudze Windows Update

Wyczekiwana od wielu miesięcy nowa publiczna kompilacja systemu Windows 10 trafiła właśnie do ogólnodostępnej usługi Windows Update. W stosunku do pierwotnego wydania z 29 lipca wersja ta wnosi ogromną liczbę poprawek i modyfikacji, praktycznie w każdym obszarze platformy Windows 10.

Dzisiejsze wydanie dystrybuowane jest pod nazwą Windows 10 Version 1511, zaś pod nazwą tą ukrywa się (była już) testowa kompilacja o numerze 10586. Niniejsze wydanie, do którego Microsoft odnosi się w swojej notatce prasowej mianem listopadowej aktualizacji (nieformalnie Threshold 2), wnosi 'szereg usprawnień we wszystkich aspektach platformy i doświadczenia użytkownika'. Wśród usprawnień tych znalazły się m.in. zwiększona wydajność wykonywanych na co dzień zadań, w tym o prawie 30% szybszy rozruch w stosunku do systemu Windows 7; liczne rozszerzenia dedykowane asystentce Cortana, w tym sporządzanie odręcznych notatek za pomocą cyfrowego pióra, wraz z możliwością rozpoznawania przez Cortanę numerów telefonów, adresów pocztowych lub adresów fizycznych w celu ułatwienia i poszerzenia możliwości definiowania przypomnień; a także rozszerzone doznania płynące z obsługi przeglądarki Microsoft Edge. Jej nowe wydanie cechuje się większą stabilnością i wyższym poziomem bezpieczeństwa, a przy tym umożliwia użytkownikom korzystanie z nowej funkcji podglądu kart czy synchronizowanie ich danych prywatnych pomiędzy urządzeniami.

Pozostałe wyraźnie odczuwalne usprawnienia dotyczą przede wszystkim większości wbudowanych w system aplikacji uniwersalnych, takich jak Poczta, Kalendarz, Zdjęcia, Muzyka Groove, Xbox, Sklep czy OneNote. My oczywiście w najbliższym czasie przyjrzymy się wszystkim tym zmianom i postaramy się bardziej szczegółowo nakreślić Wam różnice pomiędzy obiema wersjami Windows 10 - pierwotną i dzisiejszą - starając się jednocześnie odpowiedzieć na pytanie, czy przejście na nowe wydanie tego systemu aby na pewno jest w pełni bezpieczne i nie nastręcza żadnych problemów.

Przypominamy również, że wraz dzisiejszą aktualizacją Microsoft udostępnił nowe wydanie (aż chciałoby się powiedzieć dystrybucję) tego systemu, dedykowane konsoli Xbox One.

Windows 10 Version 1511 jest już dostępny w usłudze Windows Update, przy czym może minąć jeszcze trochę czasu, zanim dostęp do niego otrzymają wszyscy zainteresowani użytkownicy. Jednocześnie informujemy, że obrazy ISO z nowym wydaniem systemu są już dostępne (również w języku polskim) w ramach poszczególnych subskrypcji MSDN. Obrazy ISO poza tą subskrypcją nie są na chwilę obecną publicznie dostępne, a sama aktualizacja rozprowadzana jest przy wykorzystaniu plików ESD.

Krzysztof Kapustka
12 listopada 2015, 17:02
5 270
Odsłony
Krzysztof Kapustka
12 listopada 2015, 17:02
5 270
Odsłony



Komentarze

Jak to nie udostępnił obrazów ISO a to :https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench
Paweł 456, 12 listopada 2015, 17:10
to chyba nie ten linki Windows 10.11 można już pobrac na usb pod linkiem: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
krzysiek, 12 listopada 2015, 17:27
Narzędziem pobierzesz wersje build 10240 (sprawdzałem)
dink, 12 listopada 2015, 20:56
Aktualizowałem narzędziem Media Creation Tools i Win 10 zaaktualizował mi się z bulidu 10240 na 10586
Paweł 456, 12 listopada 2015, 21:41
Po aktualizacji nie mogę uruchomić sklepu i poczty.
Olo, 13 listopada 2015, 12:26
narzędzie pobiera build 586.3, sprawdzone i wczoraj zainstalowane w Windows Update u mnie aktualizacja pojawiła się dopiero dzisiaj, wczoraj nie była widoczna link do techbench prowadzi do ISO w ramach insidera a nie do oficjalnej wersji, i prosi o pendrivea 16 GB podczas gdy normalna instalka zajmuje 3,3 GB
re: dink, 13 listopada 2015, 13:19
U mnie na obu urządzeniach (x64 i x86) próba instalacji zakończyła się błędem. Aktualizację pobrało całą bo zginęło na dysku około 4GB. Ktoś wie jak problem rozwiązać?
Edgar, 13 listopada 2015, 14:44
"Ktoś wie jak problem rozwiązać? " Tak. Z Msoftu pobierz narzędzie MediaCreationTool.exe. Zaloguj się na koncie z uprawnieniami administratora (zwykłe podniesienie uprawnień przez wpisanie hasła do wyskakującego okienka nie pozwoli na pobranie obrazu). Uruchom MediaCreationTool.exe, wybierz czy chcesz zapisać wersję dla gwizdka USB czy DVD. Po pobraniu, nagraj płytę albo zapisz na pendrive. Uruchom. Ta "aktualizacja" instaluje się tak jak normalny windows: kilka przeładowań, ekrany instalacyjne itd. Nie wiem czy komuś udaje się zaktualizować przez zwykły Update. To nie jest "aktualizacja" tylko nowy Windows. Nie chcieli zmienić nazwy, ale to jest Windows 10 i pół :)
techmonx, 13 listopada 2015, 15:09
Pieprzony M$ pobrałem obraz dla obu architektur i po aktualizacji okazało się że nadal mam tą samą kompilację (10240). Niech to szlag!
Edgar, 13 listopada 2015, 20:06
@Edgar. Nie masz pobierać obrazów. Masz pobrać narzędzie MediaCreationTool.exe. Ono ściągnie co trzeba. Po wypaleniu płyty lub nagraniu na pendrive sprawdź daty plików. Będziesz miał 30.10.2015. Dopiero wtedy rozpocznij instalację.
wujo, 14 listopada 2015, 06:02
Pobrałem obrazy ISO przy pomocy tego narzędzia. Błąd jaki popełniłem to taki, że użyłem starej wersji Media Creation Tool, którą miałem wcześniej pobraną na dysku. Nie miałem pojęcia, że M$ wypuścił nową wersję tego narzędzia.
Edgar, 14 listopada 2015, 10:13
Ja dzisiaj, tj. 21.11. ściągnąłem nowy MediaCreationTool i pobrał mimo to build 10240.
Janusz, 21 listopada 2015, 18:52
Jeszcze raz ja. Narzędzie pobierałem z: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10. Na polskiej stronie nie ma tej informacji, ale w wersji angielskiej jest dopisek: "These downloads cannot be used to update Windows 10 PCs to the November update (Version 1511)."