Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview build 10532 - prze...

Windows 10 Insider Preview build 10532 - przeglad nowości

Dziś w nocy do użytkowników z kręgu fast ring trafiła nowa kompilacja Windows 10: Insider Preview, oznaczona numerem 10532. Jest to już drugi build testowy od czasu wejścia Windows 10 w fazę RTM i jego premiery. Jak zwykle Microsoft opublikował listę zmian. Nie jest ona długa, tym niemniej warto przyjrzeć się nowościom, które być może wkrótce zawitają do aktualizacji "stabilnej" wersji systemu.

Poprawione menu kontekstowe - otrzymawszy wiele sugestii, dotyczących spójności różnego typu menu w Windows 10, Microsoft wprowadził kilka zmian, by zapewnić im nowoczesny wygląd i doświadczenie. "Wciąż nad tym pracujemy, ale już w tym buildzie możecie zauważyć kilka dobrych zmian. Ponadto unifikujemy ciemną i jasną kompozycję systemu, licząc na dodatkowy feedback od tych z was, którzy testują ostatnie zmiany" - pisze Microsoft.

Windows 10

Dzielenie się feedbackiem - aplikacja Windows Feedback otrzymała opcję udostępniania, zgodną z funkcją Windows Share. Po kliknięciu przycisku udostępniania link do naszej opinii zostanie skopiowany do schowka. Możemy następnie podzielić się nim w serwisie społecznościowym (Twitter, Facebook), wysłać znajomemu czy wkleić na forum dyskusyjnym. Jako że aplikacja Windows Feedback jest zgodna z Universal Windows Platform, najbliższa kompilacja Windows 10 Mobile także będzie zawierać wspomnianą funkcjonalność.

Windows 10

Microsoft opublikował też krótką listę znanych błędów w buildzie 10532:

  • Rozpoznawanie twarzy przez Windows Hello nie działa na niektórych urządzeniach. By odblokować system, nadal możemy użyć odcisku palca, kodu PIN lub hasła.
  • Podobnie, jak w buildzie 10525, 64-bitowa przeglądarka Chrome wysypuje się na starcie. Google jest świadome tego problemu. (Sprawdź, jak temu zaradzić).

"Wiemy, że wielu z was wyczekuje nowego mobilnego builda. Znaleźliśmy i naprawiliśmy kilka błędów, które mogły stanowić blokadę dla niektórych Insiderów w najnowszych buildach z naszych wewnętrznych 'ringów', dlatego też nie czuliśmy się gotowi z wypuszczeniem nowej kompilacji od czasu 10512. Mamy trochę dobrych kandydatów, posiadających już owe poprawki, i wypuścimy ich za jakiś czas, gdy upewnimy się, że są gotowi" - dodaje Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
28 sierpnia 2015, 17:32
2 780
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 sierpnia 2015, 17:32
2 780
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.