Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft przedstawia akcesoria dla komputeró...

Microsoft przedstawia akcesoria dla komputerów z Windows 10

Firma Microsoft zaprezentowała dziś nowe i zaktualizowane akcesoria dla komputerów PC z systemem Windows 10. Urządzenia te zostały zaprojektowane (lub przeprojektowane) z myślą o szybkim dostępie do nowych funkcji Windows, takich jak Cortana czy Widok zadań i zawarte w nim wirtualne pulpity.

Pierwszym z nowych akcesoriów PC jest klawiatura bezprzewodowa Wireless Desktop 900, z nowoczesnymi i cichymi w użyciu klawiszami. Prócz klawiszy tradycyjnych zawiera ona również przyciski aktywujące asystentkę Cortana, otwierające notatnik OneNote czy aktywujące Widok zadań. Interesującym elementem tej klawiatury jest realizowane przez nią połączenie szyfrowane AES. dzięki któremu nie musimy się obawiać przechwycenia droga radiową wprowadzanych danych.

Drugim z nowych urządzeń jest mysz Bluetooth Mobile Mouse 3600. Nowy gryzoń do komunikacji wykorzystuje inteligentną technologię Bluetooth 4.0, zaś użytkownikowi oferuje 4-kierunkową rolkę do nawigowania w pionie i w poziomie. Pod względem wyglądu mysz przedstawia się następująco:

Obu nowym akcesoriom dedykowany jest poniższy materiał reklamowy. Jak możemy się z niego dowiedzieć, wprowadzone wraz z dedykowanymi Windows 8 urządzeniami przyciski z logo Windows, które umożliwiały nam szybkie przejście do ekranu Start, poprzez różnego rodzaju gesty oferują nam teraz dostęp do funkcji Windows 10. Przykładowo kliknięcie tego przycisku na myszy aktywuje Cortanę, a jego lekkie muśnięcie w górę przełącza nas na kolejny pulpit.

Nowe akcesoria to jednak nie wszystko. Chcąc zapewnić nam jak największy komfort pracy z Windows 10, Microsoft przeprojektował niektóre z dotychczasowych urządzeń, implementując w nich wspomniany już standard szyfrowania oraz kilka dodatkowych funkcjonalności nowego systemu. Modyfikacji doczekały się m.in. zestawy Sculpt Comfort Desktop, Wireless Desktop 850 i Keyboard 850 (dawniej 800), Wireless Desktop 3050 (dawniej 3000), Wireless Comfort Desktop 5050 (dawniej 5000), Wireless Desktop 900, Wireless Mouse 900 oraz Bluetooth Mobile Mouse 3600. Wszystkie te urządzenia w swojej nowej odsłonie zaczną trafiać do Sklepów Microsoft pod koniec września.

W ramach tej zapowiedzi firma ujawniła także dedykowane tym akcesoriom ceny, przy czym nie będziemy ich tu przytaczać, gdyż dotyczą one tylko i wyłącznie Stanów Zjednoczonych.

Krzysztof Kapustka
5 sierpnia 2015, 17:49
2 288
Odsłony
Krzysztof Kapustka
5 sierpnia 2015, 17:49
2 288
OdsłonyKomentarze

mysz 3600 jest niezła ale informacja, że ona pracuje tylko win 8 i wyżej jest bardzo dyskretna, szczególnie na opakowaniu sklepowym. Telewizor Samsung jej nie widzi. Znacznie wszechstronniejsze są produkty Logitech.
dociekliwy użytkownik, 8 stycznia 2016, 10:12

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.