Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft udostępnił Media Feature Pack dla W...

Microsoft udostępnił Media Feature Pack dla Windows 10 w wersji N i KN

Kilkanaście lat temu, pod naciskiem walczącej z monopolem Komisji Europejskiej, Microsoft zmuszony był przygotować specjalne edycje swojego systemu operacyjnego Windows XP. Niedługo potem podobne wydania korporacja musiała dostarczyć także pod komendę koreańskiej komisji KFTC. Tak powstały wersje N oraz KN systemu Windows, przeznaczone odpowiednio na rynek europejski i koreański, które są z nami również i w systemie Windows 10.

Oba te wydania pozbawione są głównego sprawcy całego zamieszania, jakim był odtwarzacz Windows Media Player, zaś wersja KN zredukowana jest ponadto o kilka dodatkowych i powiązanych z nim funkcji. Jak czytamy na witrynie firmy Microsoft dedykowanej systemowi Windows 7, wersje N systemu Windows umożliwiają samodzielne wybranie odtwarzacza multimediów oraz oprogramowania służącego do zarządzania dyskami CD, DVD i cyfrowymi plikami multimedialnymi oraz do ich odtwarzania. W przypadku wybrania programu Windows Media Player można pobrać go bezpłatnie wraz z powiązanym oprogramowaniem.

I do tego właśnie celu służy zawarty w tytule Media Feature Pack dla Windows 10. Aktualizacja ta, oznaczona i opisana w bazie wiedzy pod numerem KB3010081, instaluje w systemie brakujące elementy na wyraźne życzenie użytkownika, co nie narusza w żaden sposób postanowień żadnej z komisji. Niniejszy pakiet funkcji multimedialnych ma zastosowanie tylko i wyłącznie do systemu Windows 10 w wersji N lub KN (bez względu na konkretną edycję - Home, Pro, Enterprise).

O korzystanie z wersji KN raczej Was nie podejrzewamy, ale jeśli korzystacie z Windows 10 w edycji N, i chcielibyście uzyskać dostęp do odtwarzacza Windows Media Player (w Windows 10 nadal jest to WMP 12.0), uaktualnienie Media Feature Pack w wybranym przez siebie języku możecie pobrać bezpośrednio z Centrum pobierania Microsoft.

Krzysztof Kapustka
3 sierpnia 2015, 14:50
3 609
Odsłony
Krzysztof Kapustka
3 sierpnia 2015, 14:50
3 609
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.