Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pobierz Windows 10 PL za darmo w formacie ISO...

Pobierz Windows 10 PL za darmo w formacie ISO

Microsoft udostępnił dziś całemu światu swój nowy system operacyjny Windows 10. Choć chciałoby się napisać, że system jest ukończony, w obecnym formacie wydawniczym Windows-as-a-Service rozwojowi tego systemu przez wiele lat nie będzie końca. W obecnej, stabilnej i dojrzałej już postaci system ten powoli trafia na kolejne komputery użytkowników, którzy zarezerwowali sobie jego kopię w ramach programu Uzyskaj system Windows 10. Jeśli jednak nie chcecie czekać na swoją kolei, możecie pobrać sobie Windows 10 w wersji Home i Pro również w formacie ISO.

W tym momencie obrazy ISO nie są dostępne do pobrania ze stron Microsoftu w gotowej postaci. Aby móc je pozyskać, należy posłużyć się specjalnym narzędziem do pobierania nowego systemu, za pomocą którego możemy nie tylko przekształcić pobrane dane Windows 10 do wygodnego formatu ISO, ale też zaktualizować do nowej wersji Windows nasz bieżący komputer. Oto, jak wygląda procedura pobierania obrazu systemu.

Przechodzimy na stronę Download Windows 10 i za pomocą jednego z dwóch przycisków pobieramy odpowiednią wersję narzędzia Media Creation Tool: 32- lub 64-bitową. Po uruchomieniu zajmującego kilkadziesiąt megabajtów programu zostanie uruchomiony Instalator systemu Windows 10.

Na pierwszym ekranie tego narzędzia decydujemy, co chcemy zrobić - uaktualnić komputer do nowego systemu czy utworzyć nośnik instalacyjny dla innego komputera. Jeśli wybierzemy ten pierwszy wariant, rozpocznie się pobieranie systemu Windows 10, dokładnie w taki sam sposób, jak ma to miejsce w ramach wykonywanej za pośrednictwem Windows Update akcji Uzyskaj system Windows 10. W tym drugim przypadku (obraz ISO) będziemy musieli określić język, wersję (Windows 10 Home lub Windows 10 Pro) oraz architekturę systemu, którego obraz chcemy pozyskać. Wybór języka i architektury są raczej oczywiste, ale pamiętajmy, że wersja systemu musi odpowiadać posiadanej przez nas wersji Windows 7 lub Windows 8.1, które będziemy potem za pomocą pobranego obrazu aktualizować.

Na kolejnym ekranie instalatora decydujemy, w jaki sposób chcemy dokonać instalacji systemu - z poziomu dysku flash USB (ten musi mieć co najmniej 3 GB, a najlepiej 4 GB pojemności) czy pliku w formacie ISO, który musimy wypalić na płycie DVD.

My w naszym przykładzie decydujemy się na Windows 10 w formacie ISO. Klikamy przycisk Dalej, po czym wskazujemy docelową lokalizację dla naszego obrazu systemu wraz z nazwą docelowego pliku (domyślnie Windows.iso). Po dokonaniu tej czynności proces pobierania danych rozpocznie się.

Czas potrzebny na pobranie uzależniony będzie od rodzaju wersji i architektury, jakie wybraliśmy, ale przede wszystkim od szybkości przesyłania plików z serwerów Microsoftu. W naszym przypadku odbyło się to z pełną przepustowością łącza, wynoszącą 30 Mb/s.

Po zakończeniu pobierania danych nastąpi ich weryfikacja, a potem rozpocznie się właściwy proces tworzenia nośnika systemu Windows 10, co inaczej mówiąc jest konwersją pozyskanych danych do formatu ISO. Po zakończeniu tworzenia obrazu ISO będziemy mogli przejść bezpośrednio do folderu z obrazem lub wypalić go na nośniku DVD.

Mając już pobrany i wypalony na płycie obraz systemu, możecie go uruchomić na dowolnym komputerze z Windows 7 lub 8.1, by zaktualizować je za darmo do Windows 10 (pod warunkiem oczywiście, że dysponujecie odpowiednim kluczem dla tych systemów: Home > Home, Pro > Pro), a Wasze komputery uznane zostaną jako zgodne z Windows 10).

Pamiętajcie jednak, że zanim dokonacie instalacji niestandardowej Windows 10 (tzw. instalacja czysta), musicie dokonać uaktualnienia obecnego systemu, by klucz do bieżącej wersji Windows został przekształcony na klucz Windows 10. Po tej operacji przy użyciu wspomnianego klucza będziecie mogli formatować dysk i instalować od nowa Windows 10 tyle razy, ile tylko zechcecie.

Krzysztof Kapustka
29 lipca 2015, 10:53
248 709
Odsłony
Krzysztof Kapustka
29 lipca 2015, 10:53
248 709
Odsłony



Komentarze

Ile zajmuje u was Plik ISO wersja 64 - bo u mnie - 3 270 967 296. bajtów. Też tak macie?
aadus, 29 lipca 2015, 11:02
U mnie wersja Pro 64 PL ma dokładnie 3,03 GB, co w bajtach daje równe 3 263 954 944.
Krzysiek, 29 lipca 2015, 11:06
Jak wyżej pisałem o wersji Home PL jak by co :)
aadus, 29 lipca 2015, 11:12
ja sciagnelem plik i wcisnelem uaktualnij system 100% peklo i zniklo nic nie pokazalo sie o instalacji systemu
CyBuch, 29 lipca 2015, 11:26
Na którym etapie masz problem? Jeśli masz wolny komputer, po pobraniu i weryfikacji danych może to nieco potrwać, bo instalator będzie wypakowywał pliki (niecałe 3 GB). Potem proces powinien być kontynuowany.
Krzysiek, 29 lipca 2015, 11:47
Pobiera 100% instaluje albo cos 100% i znika apka
CyBuch, 29 lipca 2015, 11:57
Jak zaktualizuje z Windows 7 do 10 i zmieni kluz to gdzie znajdę
on, 29 lipca 2015, 11:58
U mnie (uaktualnienie) po pobraniu był jeszcze etap weryfikacji i na krótko tworzenia nośnika. Potem okno instalatora znika, a po chwili pojawia się pasek z procentami, a następnie licencja do akceptacji. Nie zabrakło Ci przypadkiem zasobów systemowych? A może wyłącz antywirus?
Krzysiek, 29 lipca 2015, 12:01
Krzysiek po uaktualnieniu wyświetla się gdzieś klucz produktu żeby go potem w przyszłości użyć
on, 29 lipca 2015, 12:05
U mnie jakieś 12 GB zajęło na dysku C. Pewnie po zakończeniu będzie można część pamięci uwolnić włączając oczyszczanie dysku. Już się bałem, że zabraknie mi pamięci (mam hybrydę z pamięcią 32 GB).
Edgar, 29 lipca 2015, 12:06
Po weryfikacji pobranych danych (uaktualnienie systemu, nie obraz ISO) wyskoczył komunikat "Instalator nie może zainicjować katalogu roboczego"...
Pablo, 29 lipca 2015, 12:45
@on: Klucz nigdzie się nie pokazał. Aktywacja przy użyciu domyślnego klucza Windows 10 (można go sobie po aktualizacji podejrzeć programem KeyFinder) nie była możliwa, a po zmianie klucza na klucz Windows 8.1 pojawił się "błąd instalacji klucza". W moim przypadku, by móc aktywować Windows 10 musiałem pozyskać nowy klucz w ramach programu MSDN, ale jednocześnie zastrzegam, że moja instancja Windows 8.1 była dość zagmatwana.
Krzysiek, 29 lipca 2015, 13:15
Witam serdecznie dzisiaj o godzinie 12:31 rozpocząłem aktualizację systemy Windows 8.1 do Windows 10 po poprzedniej jego rejestracji , proces trwał nie całe 40 minut wszystko działa poprawnie poza tym ze musiałem zaktualizować sterownik od karty graficznej to cały proces przebiegł bez żadnych komplikacji szybko i sprawnie a aktualizację przeprowadziłem na Windows 8.1 64 bitowa wersja karta sieciowa wifi na komputerze stacjonarnym Pozdrawiam Portal Centrumxp
Tom, 29 lipca 2015, 13:35
Mam system 32bit, czy mogę go zaktualizować do Win10, ale do wersji 64bit? (procesor jest zgodny)
amam, 29 lipca 2015, 16:57
@amam: Nie bezpośrednio. Będziesz musiał zaktualizować system do wersji 32-bit, a dopiero potem będziesz mógł zainstalować na czysto (z formatowaniem) wersję 64-bit. W ramach uaktualnienia nie ma możliwości przejścia z jednej architektury na drugą.
Krzysiek, 29 lipca 2015, 17:28
A ja mam taki problem i nie wiem co teraz. Zrobiłem upgrade z 8.1 do 10 i zrobiłem obraz systemu na pendrive za pomocą narzędzia MediaCreationTool. Chciałem z tego obrazu dokonać czystej instalacji ale nie przyjmuje klucza z 8.1. Co w takim przypadku trzeba robić żeby wykonać czystą instalację? Windows 8.1 jest oryginalny z DreamSparks.
Marcin, 29 lipca 2015, 18:04
Po uaktualnieniu trzeba dokonać aktywacji systemu bo jest taka opcja po aktualnieniu
on, 29 lipca 2015, 19:02
Co z aktywacją? Wyskakuje błąd podczas próby aktywacji przez internet
Rafał, 29 lipca 2015, 19:53
Mam ten sam problem z aktywacją. Błąd podczas próby aktywacji przez internet.
MF, 29 lipca 2015, 19:59
Macie jakieś konkretne kody błędów?
Krzysiek, 29 lipca 2015, 20:31
Kod błędu: 0xC004F034
MF, 29 lipca 2015, 20:34
@MF: W Twoim przypadku powinno pomóc kilka restartów z ponownymi próbami aktywacji. Spróbujcie poklikać przycisk Aktywuj po kilkadziesiąt razy. Niektórym to pomogło. Może akurat i u Was zaskoczy. Generalnie problem jest już dość powszechnie znany.
Krzysiek, 29 lipca 2015, 20:39
Dzięki za pomoc. To samo dzieje się w innych krajach.Też mają ten sam problem. U mnie jak na razie nie działa. Będę próbował dalej.
MF, 29 lipca 2015, 20:43
Kod błędu jak u większości: 0xC004F034
Rafał, 29 lipca 2015, 20:51
Rafał prubój aktywować do skutku. U mnie to pomogło.
MF, 29 lipca 2015, 20:55
@Rafał: Spróbuj tego co użytkownik MF. Zdaje się, że któremuś z zagranicznych użytkowników pomogła też zmiana połączenia z sieci bezprzewodowej na Ethernet, więc możecie przykładowo spróbować zrestartować swoje karty sieciowe, ale to dość naciągane rozwiązanie. W większości przypadków zadziałała odrobina cierpliwości i tłuczenie przycisku aktywacji.
Krzysiek, 29 lipca 2015, 20:57
Mam laptop z wyłączoną opcją Secure Boot, na dysku zainstalowane są Windows 7 i Linux Mint. Czy podczas uaktualnienia/instalacji do Windows 10 trzeba będzie włączyć tę opcję w Biosie? Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat
Sławek, 29 lipca 2015, 21:18
Dzięki MF i Krzysiek. Trzeba faktycznie tłoczyć ten przycisk aktywacji do skutku.
Rafał, 29 lipca 2015, 21:20
@Sławek: Zobacz na ten dzisiejszy post na forach Minta. Wynika z niego, że gość z powodzeniem podmienił Windows 8.1 na Windows 10 (instalacja czysta), zaś GRUB pozostał nietknięty. Do ustawień fabrycznych zresetowały się za to ustawienia UEFI, więc trzeba było je jeszcze raz wyłączyć. Windows sam z siebie nie wymaga włączenia Secure Boot.
Krzysiek, 29 lipca 2015, 21:39
@Krzysiek: Czyli jest szansa, że zadziała. Zrobię najpierw uaktualnienie, podobno tylko tak można uzyskać licencję na W10. A potem na czysto.
Sławek, 29 lipca 2015, 22:15
A mnie to zaraz szlag jasny trafi. Pobiera się - OK, weryfikuje dane - OK, coś tam jeszcze mieli - OK. Kiedy nagle wyskakuje komunikat "Instalator nie może zainicjować katalogu roboczego". Po ponownym uruchomieniu instalatora spodziewałem się że skorzysta z już wcześniej pobranych ~3GB danych instalacyjnych - ależ skąd! Wszystko pobiera się od nowa, przy czym wolne miejsce na dysku wcale nie wróciło do stanu sprzed pierwszego pobierania -,-" No po prostu pięknie. Myślałem że jeszcze teraz zainstaluję sobie W10, a tu się okazuje że wyłożę na to lachę i pójdę spać, a nie chce mi się znowu 1,5h czekać na pobranie, by potem zapewne znów powitać komunikat o błędzie (przy okazji zapychając sobie dysk pobieraną w kółko aktualizacją). Także na razie sobie daruję...
Mati9319, 29 lipca 2015, 22:53
Redakcjo, czekam na artykuł dotyczący aktualizacji do Windows 10 Mobile :)
mk, 29 lipca 2015, 23:21
@Mati9319: Upewnij się, że masz wystarczającą ilość wolnego miejsca na dysku C (powiedzmy 10 GB), i że system plików nie został w żaden sposób naruszony (narzędzie System File Checker). Możesz też po prostu pobrać ISO, żeby nie powtarzać pobierania za każdym razem.
Krzysiek, 29 lipca 2015, 23:55
ja miałem laptopa z win 8, później zainstalowałem na czysto 8.1 na kluczu z 8, to czysta instalacja 10 nie pójdzie rzeczywiście na tym samym kluczu, tylko musze zaktualizować z poziomu windowsa? bo nie chce mi się bawić po dwa razy w instalowanie... :/ bo ja wole wszystko na nowo powgrywać, na świeżo :P
pietro, 30 lipca 2015, 10:34
Próbowałem uzyskać podpowiedź na antyweb. Na razie cisza. Możo ktoś z tu obecnych podpowie. Ile razy można dokonywać aktualizacji i powrotu do poprzedniej wersji w ciągu najbliższego roku? Czy jest jakiś limit lub ograniczenie? Na przykład. Dziś zamawiam system. Otrzymuję aktualizację. Wykonuję aktualizację. Coś mi nie spodoba się lub nie zadziała więc za tydzień wracam do poprzedniego systemu. Po miesiącu ponownie zamawiam/instaluję dziesiątkę wykonuję aktualizację systemu i znowu sprawdzam, czy działa to, co nie działało. Znowu nie działa, więc przywracam pierwotny system. Po 2 miesiącach ta sama historia, itd.
ile razy aktualizacja?, 30 lipca 2015, 16:34
@ile razy aktualizacja: Na ewentualny powrót masz 30 dni od daty instalacji Windows 10. Z tego wynika, że możesz to zrobić tylko raz. Windows 10 albo Ci się spodoba, albo nie.
Krzysiek, 30 lipca 2015, 19:26
Ja instaluje z strony na tableta i wyskakuje mi taki komuikat "Instalator nie może zainicjować katalogu roboczego" .mam na dysku C niecałe 5 GB Co robić?
mikołaj, 30 lipca 2015, 20:05
Do tych, co mają "Instalator nie może zainicjować katalogu roboczego" Przeniosłem pliki pobrane na dysk zewnętrzny (są na dysku C, folder główny, ukryty folder) i ruszyło.
Meiman, 30 lipca 2015, 22:55
gdzie jest klucz do 10?
darek, 2 sierpnia 2015, 12:59
@darek: Nie ma. Kluczem jest Twój komputer.
Krzysiek, 2 sierpnia 2015, 15:25
Mam Win 10 INSIDER PREVIEW 10240.....Moge pobrać iso i legalnie go używać ???
Emilian, 2 sierpnia 2015, 17:18
Aktualizacja, w nocy z piątku na sobotę, bez problemów z win8,1 na win10. Byłam zarejestrowany.
Zdzisław, 2 sierpnia 2015, 22:37
Pobrałem narzędzie media creation tool ,uruchamiam go i nic się nie dzieje.Dlaczego?
andrzejanna, 3 sierpnia 2015, 10:34
Zainstalowany Media Creation Tool wiele prób pobrania W10 - efekt żaden kręci i cały czas 0% O co chodzi?
repetkakar, 4 sierpnia 2015, 12:35
Po wejściu na stronę microsoftu za pomocą podanego w artykule linku nie widze możliwości wyboru Home i Pro i pobrania Media Creation Tool
Yogi, 4 sierpnia 2015, 14:22
@Yogi: Są tam dwa przyciski "Download Tool Now". Wybierz odpowiednią wersję i uruchom pobrane narzędzie.
Krzysiek, 4 sierpnia 2015, 18:22
@Meiman: przeniosłem pliki na dysk zewnętrzny tak jak piszesz, mimo to pobiera i ponownie instaluje je na C
stachu, 5 sierpnia 2015, 18:25
chce mieć ten Winos 10 jest super!
Marcin , 3 września 2015, 17:19
a jaki jest klucz
lukasmadera45, 19 grudnia 2015, 14:16
awaria połączenia na 7 nie ma tego problemu szrot
gumi854, 11 stycznia 2016, 12:25
Zdnianie: "Pobierz Windows 10 PL za darmo w formacie ISO" zawiera sporo dwuznaczności - :( szkoda, że nie można _PO PROSTU- pobrać pliku .ISO :( szkoda, że trzeba uzyć narzędzia: "ediaCreationTool.exe" co (w moim wypadku) powoduje, że NIE MOGE POBRAĆ Windows 10 PL .
:( NIE MOGE POBRAĆ Windows 10 PL.iso, 16 lutego 2016, 11:31
Czy to w 100 % jest darmowe ? . Żeby nie przyszla mi faktura do zaplaty za jakis czas.
onaxx, 22 lutego 2016, 14:58
chce zainstalować windos 10 za darmo bez żadnego klucza !!!
Marcin , 13 lipca 2016, 08:39
Nie instalujcie tego badziewia szpiegującego
mk, 13 lipca 2016, 18:37
A mozna instalowac na XP ka?
xpppp, 3 września 2016, 00:07
instaluje na 7
wojto, 14 września 2016, 00:16
Windows 7 is the most recommended OS to do almost all work without any problem, So I recommend you to activate your existing OS being purchased its license code from ODosta Store at: http://products.odosta.com Which is distributing license for almost all types of Microsoft Products with good customer support. I personally use it and have a good experience. You can upgrade your windows 7 or windows 8.1 pro to windows 10, But you can face some technical issues, So I recommend you to have clean installation of Windows 7, windows 8 or Windows 10 and activate it using legal license.
Emily Dicson, 25 września 2016, 20:53
Mam pytanie musi być wersja pro zeby mieć 64 bity?
xnaxiz, 1 października 2016, 18:06
winodws 10 jest bardzo fajny
klaudia makurat, 22 października 2016, 16:52
bardzo dobry
edward, 31 grudnia 2016, 20:17
Po otwarciu programu nie mam windows 10 PRO :( . Mam tylko Windows 10, Windows 10 home single l... oraz Windows 10 N czemu ?
Tomasz, 14 marca 2017, 13:40
windows 10 jest fajny
Karol, 15 września 2017, 12:17
Tak jak Tomasz nie mam dostępnej wersji PRO a właśnie takiej potrzebuję.
Paweł, 28 września 2017, 20:10
Mi wyskakuje podczas instalacji Win 10 pro błąd 0x8007025D. Nie mam już pojęcia co mogę zrobić, żeby system zainstalować. :(
tomsnow, 30 października 2017, 19:45
czytając komentarze zastanawiam się dlaczego tak wielu ludzi ma problemy z aktualizacją lub czystą instalacją windowsa 10. przeprowadziłem dziesiątki aktualizacji z win.7 i win 8.1. i zawsze aktywacja przebiegała z automatu,licencja cyfrowa. w trakcie okresu bezpłatnej aktualizacji który był około 2 lat temu na jednym kluczu z win.7 aktywowałem około 150 systemów win.10. głównie Pro.bo klucz aktywował wszystkie jak leciało i wcale nie był to jakiś crack tylko autentyczny klucz i do tej pory ludzie korzystają z tych systemów bez jakichkolwiek problemów.na chwilę obecną mam kilka kluczy którymi aktywuje wszystkie 10-tki i są to autentyczne klucze z win.7 i win.8.1. zresztą 10-tka jest chyba najczęściej crackowanym systemem,a aktywatorów w sieci są setki,oczywiście trzeba uważać bo można wrzucić sobie w 2 minuty kilkaset wirusów,ale są również aktywatory bezproblemowe którymi aktywuje się 10-tkę w 5 sekund,dostajemy licencję cyfrową i robimy kopię zapasową którą można instalować bez końca z akceptacją licencji cyfrowej.oczywiście nikomu nie proponuję tu działań nielegalnych,ale jeżeli microsoft ma burdel w swoich systemach serwerowych to ich sprawa a ja jeśli ich system akceptuje setki razy jeden i ten sam klucz to nie mój problem.
zetor, 14 grudnia 2017, 23:34
chce pobrać