Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

10 powodów, by zaktualizować system do Window...

10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: uwierzytelnianie

Microsoft opublikował kolejny już spot reklamowy, należący do cyklu zatytułowanego 10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10. Nowy filmik w całości poświęcony został nowoczesnej platformie uwierzytelniania o nazwie Windows Hello, zmieniającej dotychczasowe podejście do logowania i autoryzacji w systemie Windows.

O funkcji Windows Hello pisaliśmy już przy okazji poprzedniej części tej serii, traktującej o nowościach i usprawnieniach na poziomie bezpieczeństwa w Windows 10. Przypomnimy tu więc szybko, że funkcja ta pozwala uwierzytelnić użytkownika nie tylko przy użyciu jego hasła czy pinu, ale także na podstawie jego zeskanowanego odcisku palca, trójwymiarowego skanu twarzy czy skanu tęczówki oka.

W swoim nowym filmie Microsoft stara się przedstawić Windows Hello jako funkcję wprowadzającą do interakcji z komputerem pewien element naturalności i inteligencji. By zalogować się w systemie, nie musimy już dłużej pamiętać żadnych ciągów znaków czy pinów numerycznych, gdyż od teraz to my jesteśmy hasłem. Bez względu na to, czy logujemy się za pomocą swojego odcisku palca czy w ramach analizy unikalnych cech naszej twarzy, wystarczy po prostu usiąść przed komputerem i dać się zeskanować. System błyskawicznie rozpozna z kim ma do czynienia i odpowiednio zareaguje na użytkownika.

Windows Hello jest siódmym już powodem, dla którego zdaniem Microsoftu powinniśmy rozważyć szybkie (i darmowe) przejście na Windows 10. Wcześniej w ramach serii ukazały się materiały promujące Windows 10 pod względem bezpieczeństwa, wielozadaniowości, możliwości integracji z konsolą Xbox, przeglądarki Edge, interfejsu użytkownika i asystentki Cortany.

Krzysztof Kapustka
26 lipca 2015, 19:59
2 339
Odsłony
Krzysztof Kapustka
26 lipca 2015, 19:59
2 339
OdsłonyKomentarze

co na to Mozilla?
re, 26 lipca 2015, 23:11

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.