Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

10 powodów, by zaktualizować system do Window...

10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: bezpieczeństwo

Na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube Microsoft opublikował dziś kolejny materiał filmowy promujący nowy system operacyjny korporacji. Tematem przewodnim tego niespełna jednominutowego spotu jest tym razem bezpieczeństwo i związana z nim nowa funkcja uwierzytelniania systemu Windows 10 o nazwie Windows Hello.

W kolejnej odsłonie serii zatytułowanej 10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10 Microsoft przekonuje nas, że przesiąść się na Windows 10 warto również i z powodu nowych funkcji bezpieczeństwa tego systemu. Już na pierwszym slajdzie firma reklamuje swój system jako najbardziej bezpieczny Windows w historii.

Bezpieczeństwo w Windows 10 to przede wszystkim zintegrowane narzędzie Windows Defender, chroniące nas przed wszelkiego rodzaju złośliwym i niebezpiecznym oprogramowaniem. Z kolei system jako całość chronić mają odpowiednie patche i aktualizacje bezpieczeństwa, które firma obiecuje wydawać od teraz tak szybko, jak to tylko możliwe, zabezpieczając nas przed nowymi zagrożeniami jeszcze przed rozpowszechnieniem się sieci.

Kolejny znany nam już, lecz oczywiście znacznie usprawniony element bezpieczeństwa w Windows 10 to wbudowany filtr SmartScreen. Filtr ten zabezpiecza nas przed szkodliwymi witrynami na wzór licznych rozszerzeń dla przeglądarek, dostępnych w popularnych pakietach antywirusowych.

Na koniec Microsoft dość skromnie wspomina o nowej funkcji Windows Hello, będącej szeroko rozbudowaną platformą uwierzytelniania użytkownika z wykorzystaniem wielu różnych metod i nowoczesnych urządzeń. Windows Hello pozwala uwierzytelnić użytkownika nie tylko przy użyciu jego hasła czy pinu, ale także na podstawie jego zeskanowanego odcisku palca, trójwymiarowego skanu twarzy, a nawet skanu tęczówki jego oka. Więcej na temat działania funkcji Windows Hello możecie przeczytać w dedykowanym jej wpisie.

Krzysztof Kapustka
25 lipca 2015, 14:15
2 498
Odsłony
Krzysztof Kapustka
25 lipca 2015, 14:15
2 498
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.