Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Producenci sprzętu zaserwują nam ponad 2000 r...

Producenci sprzętu zaserwują nam ponad 2000 różnych urządzeń Windows 10

Chcąc dotrzymać złożonej sobie obietnicy, że w ciągu trzech lat od premiery Windows 10 na rynku znajdować się będzie ponad miliard urządzeń z tym systemem, Microsoft musiał nawiązać ścisłą współpracę z wieloma znanymi producentami sprzętu. Dziś, tj. dokładnie na tydzień przed premierą nowego Windows, wiemy już, że najwięksi dostawcy pracują obecnie nad ponad 2000 różnego rodzaju urządzeń, na które złożą się smartfony, tablety, mikrokomputery, inteligentne wyświetlacze, urządzenia w Internecie rzeczy oraz wiele innych systemów, wliczając w to również produkty firmy Microsoft.

Na tego rodzaju sprzęt (nie licząc tu chociażby konsoli Xbox One) przyjdzie nam jednak trochę poczekać, bowiem w dniu premiery ma być dostępnych tylko kilka dedykowanych Windows 10 urządzeń. Wiemy przykładowo, że dzień przed premierą tego systemu swoje komputery PC wypchnie na rynek firma HP, zaś firma Acer, która choć pierwsze zamówienia na swoje PC-ty zacznie przyjmować już za kilka dni, wysyłkę komputerów rozpocznie dopiero w sierpniu. Pozostałe produkty znajdują się aktualnie w fazie szczegółowych testów, a ich premiera ma mieć miejsce dopiero za kilka miesięcy.

Więcej informacji na temat nowych urządzeń Windows 10 CEO Microsoftu obiecał dziś - w ramach spotkania poświęconego najnowszym wynikom finansowym firmy - wyjawić podczas nadchodzących targów IFA w Berlinie, które będą miały miejsce we wrześniu. Możemy więc przypuszczać, że Microsoft będzie chciał wprowadzić te urządzenia na rynek tuż przed najbardziej dochodowym okresem sprzedaży, jakim niewątpliwie jest nadchodzący okres świąteczny.

Warto także podkreślić, że Satya Nadella zapowiedział dziś setki całkowicie nowych kategorii i projektów urządzeń, w obszarze całego ekosystemu Windows 10. Ciekawi nas, czy mówiąc to miał na myśli również tablety Surface ze znacznie większą niż obecnie przekątną ekranu, o planach wprowadzenia których pisaliśmy wczoraj.

Krzysztof Kapustka
22 lipca 2015, 11:49
1 548
Odsłony
Krzysztof Kapustka
22 lipca 2015, 11:49
1 548
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.