Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

10 powodów, by zaktualizować system do Window...

10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: przeglądarka Edge

W ramach zapoczątkowanego wczoraj cyklu 10 nagrań publikowanych każdego dnia na dziesięć dni przed premierą systemu Windows 10, przyszedł czas na drugi filmik, tym razem dotyczący przeglądarki internetowej Microsoft Edge. Po nowym środowisku użytkownika, łączącym w sobie znajome nam elementy z systemów Windows 7 i Windows 8, Edge staje się więc drugim powodem, dla którego powinniśmy dokonać uaktualnienia do Windows 10.

Opublikowany dziś materiał wideo w całości skupia się na przeglądarce Edge, prezentując w przejrzysty sposób wszystkie usprawnienia, które oferuje nam ona zarówno w stosunku do swoich poprzedników, jak i też bezpośrednich konkurentów. Należy bowiem jasno podkreślić, że wybrane funkcje nowej przeglądarki Microsoftu, takie jak pisanie po stronach czy zintegrowana z nią osobista asystentka Cortana, nie są dostępne w rozwiązaniach pozostałych firm.

Tematem przewodnim dzisiejszego filmiku nie są rzeczy nam znane (familiar things), lecz całkowicie nieoczekiwane (unexpected things). Bo trzeba przyznać, że niektóre z zawartych w Edge funkcji w porównaniu do przestarzałego dziś Internet Explorera faktycznie wydają się zaskakujące. Podkreślmy je więc raz jeszcze - Edge pozwala na sporządzanie notatek i zakreślanie wybranych fragmentów bezpośrednio na stronach internetowych, a następnie udostępnianie ich znajomym; dzięki wygodnemu trybowi czytania możemy skupić się wyłącznie na interesującej nas treści artykułów, a te z kolei, podobnie jak wszystkie inne witryny, możemy zapisywać do późniejszego przeczytania na dedykowanej ku temu liście; w czasie wyszukiwania informacji Edge, korzystając z silnika wyszukiwania Bing, podaje nam szybkie odpowiedzi dla wprowadzanych przez nas zapytań; zintegrowana z przeglądarką Cortana daje nam dostęp do znacznie szerszej i bardziej spersonalizowanej bazy informacji.

W dniu jutrzejszym powinien pojawić się kolejny filmik wideo, będący trzecim z dziesięciu powodów, dla których zdaniem korporacji warto uaktualnić nasz system do Windows 10. Zwłaszcza, że mamy okazję zrobić to zupełnie za darmo.

Krzysztof Kapustka
21 lipca 2015, 22:30
2 509
Odsłony
Krzysztof Kapustka
21 lipca 2015, 22:30
2 509
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.