Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 z natywną funkcją nagrywania aplik...

Windows 10 z natywną funkcją nagrywania aplikacji

Już podczas pierwszej zapowiedzi Windows 10 określany był mianem systemu przyjaznego graczom. Nic więc dziwnego, że Microsoft stara się zaimplementować w systemie jak najwięcej funkcjonalności, znanych (i współpracujących!) choćby z Xbox One. Rezultatem tych starań jest aplikacja Xbox, która posłuży niejako za centrum gier oraz połączy nas z siecią Xbox Live.

Jednym z ciekawszych dodatków w aplikacji Xbox jest Game DVR, dobrze znany posiadaczom najnowszej konsoli od Microsoft. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie zrzutów ekranu i nagrywanie klipów z gier, a następnie udostępnianie ich naszym znajomym. Wygląda na to, że Microsoft postanowił wykorzystać technologię Game DVR, rozszerzając jej zakres możliwości poza uruchamiane gry. Funkcja ma bowiem pozwolić na nagrywanie jakiejkolwiek aplikacji, w tym choćby programów użytkowych.

Game DVR

Game DVR został już przetestowany i działa z praktycznie dowolną aplikacją. Mamy tu jednak do czynienia z pewnym ograniczeniem. Klipy nagramy tylko wewnątrz aplikacji, co oznacza obszar roboczy, ograniczony wymiarami okna lub - w przypadku aplikacji pełnoekranowej - właściwego jej ekranu. Funkcja nie pozwoli więc (przynajmniej na razie) na nagrywanie naszego pulpitu czy też ogólnego widoku ekranu, jak ma to miejsce w niektórych komercyjnych aplikacjach zewnętrznych producentów. No dobrze, więc jak rozpocząć nagrywanie? Wystarczy użyć kombinacji klawiszy Windows + G, a następnie z włączonego paska narzędzi wybrać opcję nagrywania lub zrzutu ekranu.

Game DVR natywnie wspiera jedynie rozdzielczość 1080p, przy czym minimalne wymagania sprzętowe to układy z serii Intel HD graphics 4000, GeForce 600/800M lub AMD Radeon HD 7000. Zapisane nagrania będą dostępne dla użytkownika w dedykowanym im folderze, do którego dostęp gwarantuje m. in. wbudowana w Windows 10 aplikacja Xbox. Tam też znajdziemy podstawowe narzędzia do edycji naszych materiałów wideo.

Krzysztof Sulikowski
21 lipca 2015, 17:50
3 141
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 lipca 2015, 17:50
3 141
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.