Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejna kompilacja, kolejny wyciek - krótko o...

Kolejna kompilacja, kolejny wyciek - krótko o buildzie 10176

Choć dopiero co uczestnicy programu Windows Insider otrzymali w swoje ręce nową kompilację Windows 10 o numerze 10166, chińscy specjaliści w bliżej nieokreślony sposób dotarli już do nowszego wydania systemu, oznaczonego numerem 10176. Kompilacja ta krąży już po sieci od dobrych kilku godzin.

W niniejszym wpisie nie będziemy rozpisywać się o nowościach znalezionych w kompilacji 10176 z kilku różnych powodów. Po pierwsze, lista zmian nie została oficjalnie opublikowana, a na tym etapie w stosunku do poprzedniego wydania ciężko byłoby je ręcznie wyłapać, zwłaszcza że jest to wydanie zlokalizowane na język chiński. Po drugie, Microsoft od dawna informuje, że zajmuje się już tylko i wyłącznie usuwaniem wykrytych w systemie błędów. A po trzecie, nie są znane oficjalne hasze udostępnionych obrazów, więc nie można mieć pewności, że nie zostały one w żaden sposób zmodyfikowane. Warto jednak wspomnieć, o czym donoszą sami testerzy, że build ten nie zawiera już żadnego znaku wodnego, a przy tym wydaje się nie być ograniczony czasowo. Nie wiadomo tylko, jakim wynikiem kończy się próba jego aktywacji, choć raczej trudno domniemywać, że komukolwiek udało się tę kopię zarejestrować.

Na temat wspomnianej kompilacji toczą się w sieci gorące dyskusje, w których bardziej dociekliwi użytkownicy wysnuwają pewne interesujące przypuszczenia, mianowicie, czy gdyby Microsoft faktycznie zdołał wyłonić w miniony czwartek finalny build systemu, to czy nie byłaby nim właśnie kompilacja 10176. Wiemy jednak, że tak się nie stało, a to może oznaczać, że również i ten build nie jest pozbawiony wad, które uniemożliwiły firmie Microsoft zakwalifikowanie go do grona najlepszych kandydatów na końcową wersję Windows 10. Choć build ten nadal ma teoretyczne szanse stać się wydaniem RTM, jako potencjalnych pretendentów wymienia się jeszcze kompilacje wewnętrzne o numerach 10208, 10224 i skompilowany kilka dni temu build 10240.

Choć raczej trudno przypuszczać, by któryś z polskich użytkowników był zainteresowany chińską wersją systemu, to dla przestrogi - z uwagi na potencjalne zagrożenia - nie zalecamy pobierania i instalacji tej wersji systemu na żadnej, nawet wirtualnej maszynie.

Krzysztof Kapustka
11 lipca 2015, 20:05
2 247
Odsłony
Krzysztof Kapustka
11 lipca 2015, 20:05
2 247
OdsłonyKomentarze

nawet jeżeli będzie to kompilacja 10 999 to jest to odgrzewany kotlet z przestarzałym jadrem i systemem plików pamiętającym poprzednie stulecie
lipa10, 11 lipca 2015, 20:51
jak to może być kandydat to rtm skoro obecna dla wszystkich 166 kompilacja jest fatalna skel się nie otwiera poczta niedział, kalendarz też to kpina że tak system znów nie dopracowany zostanie wydany
pomyśl, 12 lipca 2015, 12:20

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.