Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowa kompilacja Windows 10 dostępna dla najba...

Nowa kompilacja Windows 10 dostępna dla najbardziej aktywnych testerów

Microsoft nie zdołał co prawda wyłonić wersji RTM systemu Windows 10 w zaplanowanym przez siebie terminie, jednak w żadnym stopniu nie przeszkodziło to firmie w kontynuowaniu prac nad dalszym rozwojem tego produktu. Tym samym do Szybkiego kręgu aktualizacji trafiła dziś nowa kompilacja systemu Windows 10, oznaczona numerem 10166.

Najnowszy build wnosi wiele istotnych poprawek podnoszących ogólną stabilność i wydajność systemu, wprowadzając przy tym jedną nową funkcjonalność o nazwie Microsoft Wi-Fi, będącą zaktualizowaną wersją usługi Skype Wi-Fi. Jak pamiętamy, usługa ta pozwala na zakup wybranej liczby kredytów, które możemy następnie wykorzystać w formie opłat za połączenia realizowane w ramach płatnego dostępu do Internetu. Na chwilę obecną rozwiązanie to będą mogli przetestować tylko i wyłącznie mieszkańcy amerykańskiego Seattle, a wkrótce także i pozostali obywatele Stanów Zjednoczonych. Mimo że Microsoft ma w planach nawiązanie współpracy z licznymi dostawcami i operatorami w większości pozostałych państw, nie wiadomo kiedy dokładnie funkcja ta będzie dostępna w naszym kraju.

Obok omawianej tu kompilacji testowej Microsoft opublikował także odpowiadające jej wydanie poglądowe pakietu SDK dla Windows 10 wraz z dedykowanymi najnowszej kompilacji emulatorami Windows 10 Mobile. Deweloperów zainteresowanych listą zmian w najnowszym SDK odsyłamy do stosownego wpisu opublikowanego na oficjalnym blogu Building Apps for Windows.

Jak przekonuje sam dyrektor programu Windows Insider, Gabe Aul, użytkownicy testujący którąkolwiek z dotychczasowych kompilacji poglądowych Windows 10 z pewnością nie będą żałować uaktualnienia do najnowszej wersji systemu. Zespół Windows ciężko pracuje nad kolejnymi kompilacjami testowymi, zbliżając się powoli do końca planowanych prac. Do oficjalnej premiery systemu Windows 10 pozostało już tylko 20 dni.

Krzysztof Kapustka
9 lipca 2015, 20:04
2 639
Odsłony
Krzysztof Kapustka
9 lipca 2015, 20:04
2 639
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.