Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft kończy prace nad Windows 10

Microsoft kończy prace nad Windows 10

Biorąc pod uwagę, że proces udostępniania końcowej wersji Windows 10 ma rozpocząć się 29 lipca, system ten musi zostać ukończony nieco wcześniej, by możliwe było jego dokładne przetestowanie i przygotowanie do ogólnoświatowej dystrybucji. Jak donosi portal NeoWin powołując się na swoje wewnętrzne źródła, prace nad finalną wersją tego produktu powinny zakończyć się już w tym tygodniu.

O tym, że Microsoft pracuje nad systemem Windows 10 pisaliśmy po raz pierwszy w październiku 2012 roku. Już wtedy produkt ten, określany wówczas jako Windows 9 lub Windows Threshold, zapowiadany był jako prawdziwa rewolucja wśród systemów operacyjnych Windows. Dziś już wiemy, że w ramach nowej rodziny Windows zasilanej wspólnym rdzeniem systemu możemy spodziewać się wielu interesujących nowości, takich jak choćby asystentka Cortana, uwierzytelnianie Windows Hello, wirtualne pulpity, tryb Continuum, przeglądarka Edge czy nowe funkcje bezpieczeństwa i aktualizacji.

Z naszej perspektywy prace nad Windows 10 dobiegają końca, jednak dla firmy Microsoft rozwój tego systemu tak naprawdę dopiero się rozpoczyna. Windows 10 dostarczany ma być w formie ciągłej usługi, która w ramach kolejnych aktualizacji uaktualniana i rozbudowywana będzie o nowe funkcje, wykluczając tym samym potrzebę przyszłej wymiany systemu operacyjnego na nowy.

Prace nad systemem posuwają się do przodu w bardzo szybkim tempie, przez co po jego pobraniu i instalacji bezpośrednio po premierze możemy spodziewać się już szeregu nowych, choć jak na razie drobnych aktualizacji. Pierwsze większe zmiany dla Windows 10 powinniśmy otrzymać za darmo jesienią, zaś na przyszły rok zapowiadana jest para aktualizacji o nazwie kodowej Redstone, która dedykowana będzie wspólnej podstawie wszystkich edycji Windows 10.

Windows 10 trafi do pierwszych użytkowników końcowych 29 lipca, jednak należy liczyć się z tym, że nie wszyscy otrzymają system w tym samym czasie. Najwyższy priorytet będą mieć obecni testerzy tego produktu, zaś bezpośrednio po nich system ten otrzymywać będą pozostali uprawnieni do tego klienci.

Krzysztof Kapustka
6 lipca 2015, 15:17
2 200
Odsłony
Krzysztof Kapustka
6 lipca 2015, 15:17
2 200
OdsłonyKomentarze

Ale nadal nic nie wiadomo o wersji BOX i umowie licencyjnej.
Kuba, 6 lipca 2015, 15:43
Witam,a jak ja testowalem win 10 do lipca i wgralem sobie siodemke aby byc przygotowanym do aktualizacji to dostane jako pierwszy?
CyBuch, 6 lipca 2015, 18:22
nadal nic nie wiadomo nt. polskiej Cortany?
re, 6 lipca 2015, 22:24
@re: Nie dotarły do nas żadne nowe informacje w tej sprawie. Na chwilę obecną data dostępności Cortany po polsku pozostaje nieznana.
Krzysiek, 6 lipca 2015, 23:38

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.