Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft ponownie zaskakuje nową kompilacją ...

Microsoft ponownie zaskakuje nową kompilacją Windows 10

Microsoft przygotował dla użytkowników kolejną, trzecią już w tym tygodniu niespodziankę w postaci nowego buildu Windows 10. Kompilacja o numerze 10162 powinna być już dostępna do pobrania w ramach tzw. Szybkiego kręgu aktualizacji.

O dostępności nowej kompilacji systemu poinformował ponownie sam Gabe Aul, zagnieżdżając w swoim wpisie na Twitterze odnośnik do oficjalnego blogu Windows. Jak czytamy we wpisie na blogu, zespół Windows znajduje się już na tym etapie tworzenia nowego produktu, gdzie praktycznie każdy nowy build spełnia kryteria wewnętrznych testów korporacji, pozwalających udostępnić go szerokiemu gronu odbiorców.

Jako że programiści nie implementują już żadnych nowych funkcjonalności, w porównaniu do starszych kompilacji systemu jest im znacznie łatwiej przygotowywać kompletne i solidnie przygotowane wydania poglądowe Windows 10. Tym samym firma dysponuje obecnie sporą liczbą kompilacji wewnętrznych, z których większość z powodzeniem mogłaby ujrzeć światło dzienne.

Liczba publikowanych w ostatnim czasie kompilacji jest stosunkowo duża. I choć użytkownicy chętnie pozyskiwaliby nowy build każdego kolejnego dnia, Microsoft musi dać nam czas na przetestowanie także wielu dodatkowych komponentów systemu, takich jak OneDrive, usługi indeksowania czy proces uaktualniania w tle, byśmy mogli przesłać na ich temat swoje uwagi oraz zgłosić do firmy ewentualne błędy.

Choć dopiero co testerzy Windows otrzymali dostęp do kompilacji 10159, z uwagi na nadchodzący długi weekend w Stanach Zjednoczonych Microsoft zdecydował się udostępnić użytkownikom jeszcze nowszy build. Jak informuje Gabe, wewnętrzne pomiary telemetryczne jasno pokazują, że kompilacja 10162 w porównaniu do swojego poprzednika jest jeszcze bardziej stabilna, bardziej wydajna, pozwala wydłużyć czas pracy na baterii, a przy tym cechuje się największą jak dotąd kompatybilnością.

A co z oczekującymi na nowy build testerami korzystającymi z Wolnego kręgu aktualizacji? Microsoft rozważa udostępnienie im właśnie kompilacji 10162, przy czym zespół musi jeszcze upewnić się, że nie zawiera on żadnych większych usterek. W tym z resztą pomóc mają mu właśnie testerzy korzystający z Szybkiego kręgu aktualizacji. Jeśli wszystko będzie w porządku, build ten, również w formie obrazu ISO, powinien zostać udostępniony publicznie na początku przyszłego tygodnia.

Krzysztof Kapustka
2 lipca 2015, 20:35
3 252
Odsłony
Krzysztof Kapustka
2 lipca 2015, 20:35
3 252
OdsłonyKomentarze

Ja nadal nie otrzymałem żadnej aktualizacji, a zrobiłem już wszystko co się da: - restart windows update - naprawa poprzez windows update troubleshooter - skan pod kątem błędów sfc/scannow| Takie oczywiste rzeczy jak weryfikacja konta czy zmiana na fast także zrobione. Ma ktoś jakieś pomysły?
tomcionixus, 2 lipca 2015, 23:14
A na jakiej wersji jesteś obecnie?
Mariusz , 3 lipca 2015, 00:00
Nadal menu kontekstowe rozwija się z lewej strony, zamiast z prawej...
Pablo, 3 lipca 2015, 00:23
Jakby ktoś potrzebował to obraz ISO został już udostępniony na portalu Insider
Andrzej, 3 lipca 2015, 10:31
@tomcionixus Też tak miałem.Wczoraj na upartego 10130 i zero aktualizacji a dziś już update. Wygląda na to że aktualizacja wydawana jest partiami.
Arek.P, 3 lipca 2015, 13:44

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.