Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Dwa dni, dwie nowe kompilacje Windows 10

Dwa dni, dwie nowe kompilacje Windows 10

Dopiero co informowaliśmy o udostępnieniu przez Microsoft nowej kompilacji Windows 10 oznaczonej numerem 10158, a już dziś w ramach Szybkiego kręgu aktualizacji możemy pobrać zupełnie nowy build o numerze 10159. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Microsoft, jest to swego rodzaju natychmiastowe wydanie poprawkowe, usuwające kilkaset przeróżnych błędów.

Najnowsze wydanie Windows 10 zawierać ma ponad 300 rozmaitych poprawek, czyniąc ten system jeszcze bardziej stabilnym przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej wydajności. Co więcej, dzięki odpowiednim zabiegom kompilacja ta powinna lepiej radzić sobie na znacznie szerszej gamie urządzeń. Wśród widocznych gołym okiem zmian znajdziemy chociażby nową domyślną tapetę pulpitu oraz wykorzystujący ją zaktualizowany ekran logowania.

Ciekawostką jest, że na tym etapie zmiana domyślnego tła ekranu logowania nie jest możliwa. Tym samym pozostanie ono takie samo, bez względu na wybraną przez nas tapetę pulpitu. Nie ma się jednak co zamartwiać, gdyż ustawienie to z pewnością będzie dostępne w finalnej wersji systemu. Tak czy inaczej, obecna forma ekranu logowania wydaje się podobać użytkownikom, jako że nie jest to już dłużej pusty i okrojony wizualnie ekran. Jedynym mankamentem zdaje się tu być okrągły obszar wyświetlający awatar użytkownika, który zdaniem wielu powinien być po prostu prostokątny.

Jak zauważają sami użytkownicy, kompilacja ta wydaje się być wyczuwalnie szybsza w stosunku do poprzednich wydań, a ogólne wrażenie z korzystania z systemu Windows 10 jest w tej wersji jak najbardziej pozytywne.

Na chwilę obecną to jedyne znane nam informacje na temat kompilacji 10159. Jak tylko znajdziemy w niej jakieś większe i warte odnotowania zmiany, powiadomimy Was o nich w kolejnych wpisach. Nie wykluczone jednak, że na tym etapie prac nad nowym systemem nie znajdziemy w nim już żadnych zauważalnych i nieoczekiwanych modyfikacji.

Krzysztof Kapustka
1 lipca 2015, 15:13
2 442
Odsłony
Krzysztof Kapustka
1 lipca 2015, 15:13
2 442
OdsłonyKomentarze

w tej chwili jest 5 tapet do wyboru a była tylko 1, tapety są naprawdę niezłe, pytanie, w którym folderze są przechowywane żeby je sobie pobrać do W8.1?
re, 1 lipca 2015, 16:03
Ile Win 10 potrzebuje miejsca na dysku w porównaniu z Win 8.1?
znafca, 1 lipca 2015, 16:08
@re: Spróbuj poszukać w podfolderach folderu C:\Windows\Web
Krzysiek, 1 lipca 2015, 18:37
@znafca: Bezpośrednio po instalacji 10-tka zajmuje równe 10 GB. Zgodnie z wymaganiami sprzętowymi, minimum to zdaje się 16 GB, ale lepiej w ogóle nie schodzić poniżej 20.
Krzysiek, 1 lipca 2015, 18:57
@znafca, tak do końca tego nie wiemy... przecież nie ma jeszcze wersji RTM, a bardzo prawdopodobne że będzie mniejsza niż testowe... a może większa...
Andrzej, 1 lipca 2015, 22:32

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.