Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 10158 - w końcu stabilny Windows 10!

Build 10158 - w końcu stabilny Windows 10!

Do premiery pełnej wersji Windows 10 pozostał już zaledwie miesiąc, tymczasem Microsoft postanowił opublikować kolejną jego wersję Insider Preview. Trafiła ona do szybkiego kręgu wydawniczego (fast ring) i jako taka stanowi następczynię builda 10130. Czy otrzymaliśmy wreszcie system, który bez obaw możemy zainstalować na dysku i używać do codziennej pracy?

Jeśli czekaliście na stabilną wersję Windows 10, możecie spokojnie zajrzeć do Windows Update i pobrać build 10158 na wasze maszyny. Jest to najprawdopodobniej ostatnia kompilacja poglądowa, bezpośrednio poprzedzająca wejście Windows 10 w fazę RTM (po 29 lipca program Windows Insider będzie nadal równolegle kontynuowany). Jak twierdzi Microsoft, nowy buid jest "pełen ulepszeń stabilności i jakości, został też nieco dopieszczony pod względem interfejsu".

Windows 10

Zwykle gdy pojawiała się nowa kompilacja Insider Preview, udostępnialiśmy Wam pełną listę możliwych błędów. Tym razem jej nie będzie! Zostaliśmy mile zaskoczeni - build 10158 jest na tyle stabilny, że możemy go śmiało instalować na dysku i korzystać jako pierwszy system. "Nie mamy w tym buildzie żadnych znaczących błędów, wartych wspomnienia w poście na blogu, tym niemniej serwisujemy kilka usterek, więc powinniście sprawdzić Windows Update" - pisze Microsoft.

Build 10158 posiada dość obszerną listę otrzymanych poprawek i nowości. Napiszemy o nich więcej już niebawem - zostańcie z nami!

Krzysztof Sulikowski
30 czerwca 2015, 00:30
2 945
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 czerwca 2015, 00:30
2 945
OdsłonyKomentarze

Ja mam kłopot z zainstalowaniem tej kompilacji . Na kompie mam 10130 ,w trakcie próby aktualizacji wyskakuje komunikat : Wystąpiły problemy podczas instalowania niektórych aktualizacji, ale spróbujemy ponownie później. Jeśli ten problem powtarza się i chcesz przeszukać Internet lub uzyskać informacje od pomocy technicznej, zobacz: • fbl_impressive Professional 10158 — błąd 0xc1900107. Jakieś pomysły ?
Neoman, 30 czerwca 2015, 19:39
1)niestabilny jak wujek "na chmielakach" 2)wszystkie programy uruchamiają się znacznie wolniej niż na win8; 3)okradanie z łącza zwykłe google otwiera się jakby chciał a nie mógł pomimo łącza 20mb
studencik, 7 listopada 2015, 15:45

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.