Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Streaming z Xbox One do PC już możliwy dzięki...

Streaming z Xbox One do PC już możliwy dzięki Windows 10

Już przed kilkoma miesiącami Microsoft zapowiedział, że Windows 10 posiądzie możliwość uruchamiania gier wprost z Xboksa One. W ramach minionej już konferencji E3 firma wprowadziła te plany w życie. Od dziś użytkownicy poglądowego Windows 10 mogą uruchamiać na swoich PC-tach tytuły z Xbox One.

Z nowo uruchomionej funkcjonalności skorzystać dziś mogą jedynie uczestnicy programu Xbox One Preview. Jak się do tego zabrać? Microsoft opublikował zestaw pytań i odpowiedzi, które wyjaśniają kilka istotnych szczegółów. Warto tu podkreślić, że nie wszystkie tytuły będą obsługiwane przez streaming. "Większość gier na Xbox One będzie można strumieniować. Kilka wyjątków stanowią tytuły dla Kinect i gry wymagające specjalistycznego sprzętu. [Tytuły te] nie będą wspierane przez PC" - tłumaczy Microsoft. Twórcy gier, o ile sobie tego zażyczą, również będą mogli wyłączyć opcję streamingu dla swoich produkcji. Jak dotąd (co całkiem zrozumiałe) żaden z wydawców nie zdecydował się na takie posunięcie.

XONE/WIN10

Windows 10 będzie oferować wsparcie dla trybu gry wieloosobowej oraz czatu głosowego. Jakie będą ograniczenia? Strumieniowane z konsoli gry wymagają użycia kontrolera Xbox One, jako że mysz i klawiatura nie będą wspierane. Podobnie w przypadku usług Twitch i GameDVR, które - jak pisze Microsoft - będą wyłączone z powodu "ograniczeń technicznych". Inne ograniczenia dotyczą samej konsoli: nie będziemy mogli oglądać TV z jej poziomu podczas strumieniowania zawartości do Windows 10.

Na początku roku mówiło się jeszcze, że w tytuły z Xbox One będzie można grać przy pomocy klawiatury i myszy. Dziś okazuje się, że (przynajmniej na razie) nie jest to możliwe. Więcej o integracji Xbox One z Windows 10 usłyszymy już niebawem, jako że pierwsza wersja beta nowego systemu dla tej konsoli ukaże się po wakacjach.

Krzysztof Sulikowski
16 czerwca 2015, 15:00
2 367
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
16 czerwca 2015, 15:00
2 367
OdsłonyKomentarze

Czyli będziemy mogli sobie strumieniować grę z konsoli do komputera i dalej na ekran tak jak obecnie z konsoli na ekran TV. Czy tylko ja widzę tu niedorzeczność? Nie lepiej dodać do konsoli obsługę myszy i klawiatury?
sm, 16 czerwca 2015, 15:14

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.