Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zarezerwuj Windows 10 już w trakcie pierwszeg...

Zarezerwuj Windows 10 już w trakcie pierwszego uruchomienia Windows 8.1

Kilka tygodni temu Microsoft rozpoczął zachęcanie użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 do rezerwacji własnej kopii Windows 10. Odbywa się to poprzez specjalne powiadomienie, wysuwające się z paska zadań. Gdy użytkownik zaakceptuje zaproszenie, aktualizacja będzie na niego czekać po 29 lipca. Scenariusz ten dotyczy istniejących urządzeń, działających pod kontrolą wspomnianych edycji Windows. Co z nowymi komputerami?

Jeśli zakupicie całkiem nowy zestaw komputerowy i konfigurator Windows 8 uruchomi się po raz pierwszy, już od tego momentu zostaniecie zachęceni do rezerwacji Windows 10. Na poniższym zrzucie ekranu zobaczycie slajd z OOBE (Out of Box Experience) w Windows 8.1, czyli pierwszej konfiguracji systemu na nowym urządzeniu. Jak głosi treść komunikatu: "Zarezerwuj swoją darmową aktualizację do Windows 10. Kolejna wersja Windows nadejdzie 29 lipca. Z ulepszonym menu Start, nowymi funkcjonalnościami i zwiększoną wydajnością, Windows 10 łączy najlepsze cechy tego, co już znamy, oraz nowości. Zarezerwuj swoją darmową aktualizację teraz, a Windows 10 zostanie pobrany* na twój PC, gdy stanie się dostępny. Gdy już zostanie pobrany, otrzymasz powiadomienie na swój pulpit, które zaplanuje instalację w odpowiednim dla ciebie czasie". Adnotacja na dole ekranu głosi: "Dotyczy wymagań sprzętowych/oprogramowania; dostępność funkcjonalności jest zależna od urządzenia. Pobranie 3 GB może wymagać opłat za dostęp do Internetu. Możesz anulować swoją rezerwację w dowolnym momencie".

Windows 8.1 OOBE

Informacja ta rozwiewa wszelkie wątpliwości, dotyczące sytuacji użytkowników Windows 7 i Windows 8.1, którzy dokonali zakupu nowych urządzeń już po uruchomieniu możliwości rezerwacji. Microsoft stara się zachęcić do przejścia na nowy system absolutnie wszystkich swoich klientów, z czego - jak wynika z niektórych sondaży - większość z nich postanowi skorzystać. Cel jest jasny i dość śmiały: to miliard użytkowników Windows 10 w ciągu 2-3 lat od momentu premiery.

Niezależnie, czy jesteśmy wieloletnimi użytkownikami ostatnich dwu wersji Windows, czy dopiero kupiliśmy nowy komputer z dołączonym systemem, Microsoft zadba o to, by przypomnieć nam o możliwości bezpłatnego przejścia do Windows 10. Firma z Redmond tak bardzo pragnie przyciągnąć użytkowników do nowego środowiska, że opcję darmowego upgrade'u zaoferowała nawet posiadaczom niesprawdzonych licencji, co w praktyce oznacza pirackie wersje Windows. Aktualizacja nie zalegalizuje wprawdzie nieoryginalnego systemu, niemniej jednak Microsoft będzie mógł poszczycić się większą bazą użytkowników.

Krzysztof Sulikowski
12 czerwca 2015, 16:24
2 447
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 czerwca 2015, 16:24
2 447
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.