Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Centra danych Microsoftu zostaną połączone po...

Centra danych Microsoftu zostaną połączone podwodnymi kablami

Microsoft Cloud to szybko rozwijający się biznes: działy Azure, Office 365 czy OneDrive pod okiem Satyi Nadelli zanotowały w ostatnim roku wzrost zarówno funkcjonalności, jak i liczby użytkowników. Wszystkie usługi, oparte na chmurze, korzystają z wielkich centrów danych, rozsianych na wielu kontynentach. Microsoft postanowił zainwestować w ich infrastrukturę, łącząc je dość nietypową (bo podwodną!) siecią.

Na oficjalnym blogu Microsoft Azure firma ogłosiła współpracę z chińskimi i międzynarodowymi przedsiębiorcami, która ma na celu opracowanie i zbudowanie kabli, umożliwiających transfer danych. Dwa główne projekty zakładają pociągnięcie ich pod wodami oceanów Atlantyckiego i Spokojnego, by połączyć centra danych na całym świecie.

Azure

"Od ponad 9 miesięcy Microsoft sporo inwestował w podwodne i naziemne możliwości ciemnych włókien, angażując się w wiele partnerstw, związanych z włóknami i rozciągających się na wielu oceanach i kontynentach. Dziś nasze połączenia poprzez Antlantyk i Pacyfik znacznie się umocniły" - pisze David Crowley, dyrektor zarządzający działu Network Enablement w Microsoft. Tworząc tego typu infrastrukturę, obejmującą zasięgiem Irlandię, Wyspy Brytyjskie, USA i Azję, Microsoft zamierza osiągnąć większą dostępność i przepustowość sieci, z której korzystają klienci z całego świata.

Oczywiście, inwestycja nie należy do najtańszych, a zbudowanie podobnej sieci jest dość czasochłonne, szczególnie dla firmy, której głównym priorytetem było dotąd oprogramowanie. Microsoft widzi to jednak w kontekście strategii długoterminowej. Rynek usług w chmurze staje się coraz bardziej konkurencyjny, dlatego też innowacyjne metody łączności mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Krzysztof Sulikowski
12 maja 2015, 12:28
1 391
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 maja 2015, 12:28
1 391
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.