Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: build 10051 sprawcą problemów w L...

Windows 10: build 10051 sprawcą problemów w Lumii 520, 525 i 526

W zeszłym tygodniu Microsoft wypuścił build 10051, czyli drugą wersję testową mobilnego Windows 10. Tym razem system stał się dostępny dla niemal całego portfolio smartfonów Lumia z Windows Phone 8.1. W chwili gdy build trafił do kręgu fast ring, znana była lista możliwych błędów i problemów, które użytkownicy powinni byli wziąć pod uwagę. Niestety, do listy dołączyły także pewne niespodziewane błędy, pojawiające się w najpopularniejszym modelu Lumia 520, Lumii 525 i jej wariancie 526.

Microsoft jest świadom istnienia komplikacji, stąd też na forum programu Windows Insider pojawił się oficjalny wpis z następującą informacją: "Dostępność aktualizacji wstrzymana dla użytkowników Lumii 520/525/526: Otrzymaliśmy kilka raportów, dotyczących błędów w Lumiach 520/525/526, napotkanych podczas próby powrotu do Windows Phone 8.1 za pomocą narzędzia Windows Recovery Tool. Wstrzymujemy tymczasowo dostępność kompilacji dla tych urządzeń. W międzyczasie przeanalizujemy ów problem i będziemy nad nim pracować z użytkownikami, którzy wysłali do nas zgłoszenia".

Windows 10

Wspomniane usterki dotyczą sytuacji, w której użytkownicy próbują dokonać downgrade'u do Windows Phone 8.1, dlatego też Microsoft postanowił uchronić pozostałych właścicieli Lumii 520, 525 i 526 przed podobnym scenariuszem. Jeśli zainstalowaliście najnowszą kompilację Technical Preview na którymś ze wspomnianych modeli, powinniście wstrzymać się z ewentualnym użyciem narzędzia Windows Recovery Tool do czasu wydania oficjalnej poprawki. Pozostali użytkownicy nie powinni mieć praktycznie żadnych powodów do zmartwień.

Build 10051 nie doczekał się jeszcze wydania w opcji slow ring, stąd lista możliwych błędów jest dość spora. Informacja o błędach związanych z najpopularniejszym jak dotąd modelem Lumii - 520 - okazała się niezbyt fortunna dla jej testerów. Na szczęście Microsoft rozpoczął już prace nad stosownymi poprawkami, a o wszelkich nowościach w tej kwestii będziemy Was informować na łamach CentrumXP.pl.

Krzysztof Sulikowski
17 kwietnia 2015, 16:24
2 067
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 kwietnia 2015, 16:24
2 067
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.