Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 10061 dostępny... ale nie dla Insiderów...

Build 10061 dostępny... ale nie dla Insiderów

Jeśli w zeszłym tygodniu zaktualizowaliście Windows 10 do wersji 10056, w waszym Windows Update powinna pojawić się nowa aktualizacja do builda 10061. Próby jej pobrania kończą się jednak za każdym razem fiaskiem, gdyż kompilacja została przeznaczona tylko dla pracowników Microsoftu.

Komunikat w Windows Update mówi o dostępności "(TWS) fbl_impressive Proffesional 10061", który w rzeczywistości jest wewnętrznym buildem Microsoftu. Gdy spróbujemy pobrać aktualizację, proces zastygnie przy 0%. Użytkownicy Windows 10: Technical Preview zapytali więc o autentyczność buildów 10061 (a nawet rzekomo istniejącego 10064) Gabe'a Aula, szefa programu Windows Insider.

"Ludzie, którzy zainstalowali wyciekły build 10056, zobaczą dostępny 10061, ale jeśli nie są pracownikami MS, nie zainstalują go." - oświadczył Aul. Informacja o nowym buildzie nie oznacza wcale, że wkrótce trafi on do użytkowników fast ring. Jest to wewnętrzna kompilacja testowa, do której być może mają dostęp także bliscy partnerzy Microsoftu (nie znamy dokładnego źródła wycieku builda 10056). Niemniej jednak Microsoft planuje przyspieszyć z wydawaniem kompilacji ogólnodostępnych.

30 marca Microsoft wypuścił build 10049, którego główną nowością była niewątpliwie przeglądarka Project Spartan. Tydzień później do sieci wyciekły buildy 10051 i 1056, które z kolei wprowadziły szereg drobnych zmian w interfejsie aplikacji, nową ikonę Kosza i zaczątki systemu osiągnięć. Użytkownicy, którzy zainstalowali nieoficjalne wersje Windows 10, nie powinni mieć powodów do zmartwień, gdyż najprawdopodobniej otrzymają możliwość aktualizacji do oficjalnych buildów w przyszłości.

Krzysztof Sulikowski
16 kwietnia 2015, 13:57
2 560
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
16 kwietnia 2015, 13:57
2 560
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.