Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Tajemniczy projekt Arcadia - as w rękawie Mic...

Tajemniczy projekt Arcadia - as w rękawie Microsoftu?

Arcadia jest jednym z projektów Microsoftu, o którym mówi się od czasu do czasu, lecz w wypowiedziach tych brakuje konkretnych szczegółów. Tym razem Arcadia pojawiła się w jednej z ofert pracy w Microsoft, przynosząc jednak więcej pytań niż odpowiedzi.

Czym jest Arcadia? To najprawdopodobniej nazwa kodowa opartej na chmurze usługi streamingowej, związanej z przesyłaniem gier. Może to się wiązać z kilkoma projektami: integracji Xbox One z Windows 10, przeniesieniem gier z Xbox do przeglądarki Spartan lub wykorzystaniem Azure jako środowiska uruchomieniowego dla gier. Usługa ma być podobno jedyna w swoim rodzaju i zapewni użytkownikom różnych platform Microsoftu całkiem nowe doświadczenia. Jakiś czas temu pojawiła się plotka, jakoby Arcadia była nazwą kodową dla projektu przeniesienia aplikacji Android na Windows Mobile. Innego zdania jest Mary Jo Foley z portalu Zdnet.com, która pod koniec ubiegłego roku zdradziła, że Arcadia jest tworzona w oparciu o chmurę Microsoft Azure i będzie zdolna do strumieniowego przesyłania różnorodnych treści, w tym gier i aplikacji.

Satya Nadella

Jak już wspomnieliśmy, Arcadia została nadmieniona w oferie pracy na stronie Microsoft Careers. Firma poszukuje osoby na stanowisko Senior Software Engineer. "Jesteś gotowy, by pracować nad produktem, który NIGDY dotąd nie został stworzony? Jesteś podekscytowany na myśl o używaniu nowych technologii zarządzania danymi, by zrozumieć konsumentów i żywotność produktów? Nasz zespół podąża za strategią Cloud First, Mobile First i rozwija nowy zestaw zniewalających doświadczeń, które - jesteśmy pewni - zachwycą naszych użytkowników na platformie Windows Mobile." - czytamy w ogłoszeniu - "Używamy najlepszych narzędzi zarówno od społeczności Open Source, jak i Microsoft, na podstawie których zbudowaliśmy wysoce elastyczną, bliską czasu rzeczywistemu platformę danych Arcadia."

Czym w rzeczywistości będzie Arcadia? Trudno dziś o konkretną odpowiedź. Wiadomo jedynie, że projekt zakłada użycie najnowocześniejszych technologii do analizy danych, opartych na chmurze, takich jak xPert/vizFx, Power BI, Windows Performance Analyzer czy narzędzi telemetrycznych.

Krzysztof Sulikowski
9 kwietnia 2015, 19:22
1 557
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 kwietnia 2015, 19:22
1 557
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.