Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Centrum akcji w mobilnym Windows 10 z latarką...

Centrum akcji w mobilnym Windows 10 z latarką i szybkimi notatkami

Wprowadzone do Windows Phone 8.1 Powiadomienia i Szybkie akcje okazały się strzałem w dziesiątkę. Dostęp do takich ustawień jak Wi-Fi, Bluetooth, blokada obracania ekranu czy inteligentne wyciszanie telefonu to jednak nie wszystko. Centrum akcji w Windows 10 dla telefonów zostanie wyposażone w dodatkowe funkcje, które - przynajmniej w pewnym stopniu - mogą wydać się nieco zaskakujące.

Microsoft postanowił zapoznać użytkowników nadchodzącego Windows 10 dla urządzeń mobilnych z kilkoma interesującymi nowościami. Jak dowiadujemy się z nowego filmu zatytułowanego "Developer's Guide to Windows 10 Preview: (13) Action Center", będącego częścią serii "Microsoft Learning Experiences", Centrum akcji wkrótce otrzyma aktualizację. Wart szczególnej uwagi fragment poniższego wideo rozpoczyna się od ok. 1:20 minuty.

Na dość niewielkim obszarze wideo zaprezentowano nowe menu Centrum akcji (zobacz zbliżenie kadru na zrzucie ekranu). Wśród nowych funkcjonalności szczególnie ciekawe wydają się aplikacje latarki i Szybkich notatek. Obie funkcje są już od dawna dostępne na platformach iOS i Android, nic więc dziwnego, że Microsoft pragnie wdrożyć je także do swojego systemu mobilnego. Ponadto w przewodniku dla deweloperów możemy zobaczyć kilka przykładów synchronizacji (w tym przypadku powiadomień) pomiędzy mobilną a desktopową wersją Windows 10.

Seria wideoporadników Microsoftu ma za zadanie ułatwić pracę deweloperom, którzy pragną tworzyć uniwersalne aplikacje dla Windows 10, w pełni wykorzystując jego możliwości na poziomie API. Pierwszym krokiem w tym kierunku było wypuszczenie zestawu narzędzi SDK dla Windows 10. Standard uniwersalnych aplikacji wiąże się też z inną kwestią. Microsoft po cichu liczy na deweloperów, którzy tworząc aplikacje na PC będą przy okazji wypuszczać ich mobilne odpowiedniki, tym samym zamykając tzw. app-gap, który nadal stanowi bolączkę użytkowników Windows Phone.

Krzysztof Sulikowski
25 marca 2015, 14:03
3 082
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 marca 2015, 14:03
3 082
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.