Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 ze wsparciem dla USB 3.1 Type-C

Windows 10 ze wsparciem dla USB 3.1 Type-C

Po 7 latach przerwy Microsoft ponownie startuje z konferencją WinHEC. Jak wynika z treści udostępnionej dziś agendy, podczas konferencji dowiemy się kolejnych faktów, dotyczących systemu Windows 10. Jedną z ciekawszych nowości będzie wsparcie dla nowoczesnego standardu USB.

Jedna z zapowiedzianych na WinHEC sesji nosi tytuł "Uruchomienie nowych scenariuszy łączności USB w systemie Windows 10". Jak głosi jej opis: "System Windows 10 wprowadzi wsparcie dla USB Dual Role i Type-C, który umożliwią realizację nowych scenariuszy, takich jak interakcja telefonu z urządzeniami peryferyjnymi USB lub połączenie laptopu z zewnętrznym monitorem za pomocą złącza USB Type-C. W sesji zostanie szczegółowo wyjaśniony sposób, w jaki Windows wspiera owe technologie oraz jak je uruchomić."

Windows 10

Czym właściwie jest Type-C? To nowy standard dla USB, który pozwoli wreszcie uniknąć problemów z dopasowaniem wtyczki do gniazdka. Jak twierdzą niektórzy, współczesne USB istnieje w przestrzeni czterowymiarowej i wymaga co najmniej trzech prób, nim wtyczka znajdzie się w odpowiedniej pozycji. Type-C pozwoli tego uniknąć, oferując symetryczne złącze, które zawsze będzie pasować do gniazdka, niezależnie od ustawienia góra-dół. Type-C zapewnia przesył energii o mocy do 100W, dzięki czemu z powodzeniem może zasilić nawet zewnętrzny monitor. Wsparcie dla nowego standardu w Windows 10 nie powinno być specjalnym zaskoczeniem, jako że Microsoft zwykł adaptować najnowsze standardy USB bez specjalnych opóźnień. Premiera Windows 10 już za kilka miesięcy, a standard Type-C został już zatwierdzony. Jest więc całkowicie zrozumiałe, że Microsoft będzie natywnie wspierać nowe złącze już od pierwszego dnia cyklu życia Windows 10.

Tegoroczna konferencja WinHEC odbędzie sie w chińskim Shenzhen w dniach 18-19 marca. Pełną listę zapowiedzianych prezentacji możecie znaleźć na stronie wydarzenia.

Krzysztof Sulikowski
26 lutego 2015, 20:47
3 472
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 lutego 2015, 20:47
3 472
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.