Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ikony w Windows 10 tworzono z myślą o skalowa...

Ikony w Windows 10 tworzono z myślą o skalowaniu

Zgodnie z niepisaną tradycją, każdy nowy system operacyjny, w tym także Microsoft Windows, zawiera pewną dawkę odświeżonych elementów graficznych interfejsu. Nie inaczej jest w przypadku zbliżającego się wielkimi krokami Windows 10, w którym również pojawiła się widoczna już na pierwszy rzut oka zmiana graficzna.

Ikony w Windows, bo o nich mowa w niniejszym wpisie, zmieniały się w mniejszym lub większym stopniu na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, a ich największym problemem było skalowanie i dopasowanie pod kątem ekranów, które oferują coraz wyższą rozdzielczość. Problem ten zostanie jednak rozwiązany w najnowszym systemie Windows, który oferować będzie ikony o szerokim wachlarzu rozdzielczości, począwszy od 16x16 pikseli, aż po 768x768 pikseli (z 32 bitową paletą kolorów). Jak więc łatwo policzyć, będą one aż dziewięć razy większe niż największe dostępne w Windows 8.1 ikony.

Nowe ikony w Windows 10

Microsoft, decydując się na taki krok, daje wyraźnie do zrozumienia, że szykując nowy system stawia przede wszystkim na jakość - i to pod każdym względem. Jest to zabieg czysto marketingowy, dzięki któremu będzie chciał przekonać do siebie wciąż niezdecydowanych klientów.

Należy też pamiętać, że na minionej konferencji "Windows 10, The Next Chapter", Microsoft zaprezentował potężną maszynę Surface Hub, wyposażoną w 84 calowy ekran o rozdzielczości 4K. Urządzenie to powstało głównie z myślą o klientach biznesowych, dla których jakość ma pierwszorzędne znaczenie.

Nowe ikony w Windows 10

Bieżąca wersja testowa Windows 10, o numerze 9926, zawiera już część nowych ikon w pełnym zestawieniu rozdzielczości, przy czym na pozostałe przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nowe ikony pojawiać się będą zapewne wraz z udostępnianiem przez Microsoft nowych wersji testowych Windows 10.

Nowe ikony w Windows 10

Marcin Paradowski
28 stycznia 2015, 15:43
3 297
Odsłony
Marcin Paradowski
28 stycznia 2015, 15:43
3 297
OdsłonyKomentarze

Z tego co widziałem to Win10 może i ma skalowalne ikonki (wielkie mi odkrycie swoją drogą...) ale do tego są one obecnie paskudne. I to mówiąc bardzo parlamentarnym językiem :/
w.p., 28 stycznia 2015, 21:59
Jak włączyć takie samo skalowanie dla wszystkich monitorów ?
Kot, 6 maja 2015, 10:38
No i się zes...rało. Skalowanie w W10 to jedna wielka porażka, a dowodem na to jest wysyp zapytań na wszelkich forach jak uporać się z rozmazanym tekstem, ikonami itd. Co więcej, ręczna czy też uzyskiwana za pomocą zewnętrznego programu poprawa skalowania likwiduje efekt rozmazania, ale też pomniejsza ikony i czcionki sprawiając że są one zbyt małe. Brawo!
Kornik, 13 lutego 2016, 00:56

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.