Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Menu Start w Windows 10 będzie przezroczyste

Menu Start w Windows 10 będzie przezroczyste

Podczas minionej konferencji Windows 10: The Next Chapter, na której zaprezentowano szereg nowych rozwiązań technologicznych (między innymi rewolucyjne wręcz urządzenie Microsoft HoloLens), tematem głównym był bez wątpienia system Windows 10, którego wersja rozwojowa została dość obszernie zaprezentowana wszystkim zainteresowanym. Bardziej uważni użytkownicy, którzy z zapartym tchem śledzili transmitowany tamtego dnia przekaz na żywo, a którzy kilkadziesiąt godzin później sami już testowali opublikowaną przez Microsoft wczesną kompilację systemu dostrzegli zapewne niewielkie różnice występujące w menu Start w obu wspomnianych wersjach 10-tki. To, co rzuca się w oczy najbardziej, to przede wszystkim przezroczystość całego menu.

Przezroczyste Menu Start w Windows 10 (Demo Microsoft)

Zastosowanie w nowym menu Start efektu przezroczystości dodaje mu odrobinę splendoru. Przypuszczamy jednak, że w końcowym wydaniu Windows 10 pojawi się dodatkowa opcja wyłączająca ten efekt. Przezroczystość menu może być więc opcjonalna lub uwarunkowana zastosowaną przez użytkownika kompozycją Windows. Sama implementacja przezroczystości w menu Start może być z jednej strony zapowiedzią powrotu wyczekiwanego przez wielu użytkowników interfejsu Aero. Z drugiej zaś może być to po prostu nawiązanie do obecnych w systemie Windows Phone 8.1 przezroczystych kafelków.

Prócz tej wizualnej zmiany, wprawne oko dostrzeże również zmienioną ikonę przycisku odpowiedzialnego za maksymalizację menu Start do pełnego ekranu. Prezentuje się ona znacznie lepiej niż ta, którą mamy (nie)przyjemność oglądać w zaoferowanej nam kompilacji 9926.

Dla porównania, tak wygląda menu Start w styczniowej, publicznej wersji testowej Windows 10 Pro Technical Preview.

Przezroczyste Menu Start Windows 10 build 9926

Zapewne do dnia premiery Windows 10 część elementów interfejsu ulegnie jeszcze niejednej zmianie, więc miejmy nadzieję, że wszystkie one będą na plus. A Wam jak podoba się przezroczyste menu Start?

Marcin Paradowski
27 stycznia 2015, 19:49
3 401
Odsłony
Marcin Paradowski
27 stycznia 2015, 19:49
3 401
OdsłonyKomentarze

Zdecydowanie tego elementu brakowało, oczywiście jako opcji, jak również zmiany wysokości menu, ale to tylko elementy kosmetyczne, które choć ważne - jak się okazało dla wielu użytkowników to najważniejsza będzie stabilność i wydajność.
mg, 27 stycznia 2015, 23:20
przezroczystość czekam super będzie wygladalo
gen.zuluz, 29 stycznia 2015, 13:11

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.