Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Znamy dokładniejszą datę planowanego wydania ...

Znamy dokładniejszą datę planowanego wydania Windows 10

Microsoft już podczas pierwszej oficjalnej prezentacji Windows 10 zapowiedział jego premierę na lato 2015 r. Nie była to (zapewne celowo) zbyt precyzyjna zapowiedź. Pojawiły się też sugestie, mówiące o drugiej połowie przyszłego roku. Dziś dysponujemy już bardziej wiarygodnymi zapowiedziami.

Więcej światła na przyszłość Windows 10 rzucił zasiadający w zarządzie Microsoftu Kevin Turner, który podczas minionej konferencji Credit Suisse Technology Conference wspomniał o "późnym lecie oraz wczesnej jesieni". Co to właściwie oznacza? "To o czym chcę wam powiedzieć o Windows 10, to ramy czasowe, których temat - w ramach doświadczenia użytkownika-konsumenta - zamierzamy poruszyć wczesną wiosną. Będziemy mieli [wersję] developer preview [chodzi tu prawdopodobnie o efekty programu Insider] i możliwość pogłębienia dyskusji o niej na początku lata. Następnie, późnym latem i wczesną wiosną, zyskamy możliwość oddania tego szczególnego systemu. Taki jest obecny plan." - tłumaczy Turner.

Windows 10

Gdy wersje testowe Windows 10 (Preview for Developers i - w przyszłości - Consumer Preview) zostaną 'odłączone' od programu Insider w okresie wakacyjnym, system wejdzie w fazę RTM. Wczesna jesień to już z kolei czas, w którym Windows 10 zadebiutuje na nowych urządzeniach oraz w wersji pudełkowej. Z okresem tym wiąże się pewne wydarzenie, które nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Microsoft planuje świętować okrągłą rocznicę. 24 sierpnia Windows 95 będzie obchodził 20 urodziny.

"Windows 10 dostarczy właściwego doświadczenia na właściwym urządzeniu we właściwym czasie" - mówił Terry Myerson z Microsoftu podczas wrześniowej prezentacji systemu. Słowa te w przyszłym roku nabiorą z pewnością nowego znaczenia. Planowana na drugą połowę kwietnia konferencja BUILD 2015 również powinna zaowocować kolejnymi nowościami, w tym być może uruchomieniem konsumenckiej wersji poglądowej Windows 10.

Krzysztof Sulikowski
6 grudnia 2014, 15:49
2 783
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 grudnia 2014, 15:49
2 783
OdsłonyKomentarze

będzie fajnie, poczciwy, staruszek, lekki i przyjemny powrócił!!!! W95 to nie będzie rocznica wejścia na rynek , tylko oficjalny powrót !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cendre, 8 grudnia 2014, 13:00

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.