Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zbliża się koniec Surface Pro 2

Zbliża się koniec Surface Pro 2

Od czasu zapowiedzi Surface Pro 3 jego poprzednik coraz bardziej odchodzi w zapomnienie. Gdy skończyła się produkcja Surface Pro 2, Microsoft obniżył nawet jego ceny, by jak najszybciej pozbyć się z półek sprzętu starszej generacji. Od dziś nie kupimy już Pro 2 w Sklepie Microsoft i na stronie Surface.com.

Zakończenie oficjalnej sprzedaży Surface Pro 2 przez Microsoft nie oznacze bynajmniej jego zupełnej niedostępności. Urządzenie wciąż znajduje się w ofercie niezależnych dystrybutorów czy na rynku wtórnym. Gdy wejdziemy na stronę Surface.com, znajdziemy wprawdzie produkty z serii Surface 2, ale oznaczone jako Out of stock. Jak donosi obsługa klienta Sklepu, Surface Pro 2 nie jest już i nie będzie dostępny w sprzedaży.

Surface

Proces odesłania na emeryturę drugiej generacji tabletu trwa od kilku miesięcy. W lipcu fizyczne sklepy Microsoft Store miały już odsyłać egzemplarze urządzenia z powrotem do bazy. Teraz firma ustawicznie pozbywa się wizerunku Surface 2 z obszaru marketingowego. Przykładowo, w angielskojęzycznej wersji Microsoft Store, w dziale Surface, w nagłówku nie zobaczymy już starszej generacji tabletu. Surface 2 od dawna nie zaliczył też żadnej aktualizacji firmware'u. Staje się więc jasne, że gdy myślimy o tablecie lub hybrydzie, Microsoft chciałby, by przed naszymi oczami ukazał się jedynie Surface Pro 3.

Jeśli wciąż rozważacie zakup Surface Pro 2, lepiej się pospieszcie. Nowe egzemplarze są dostępne jedynie w ofercie zewnętrznych sprzedawców detalicznych. Jako że ich produkcja została zakończona jakiś czas temu, już niebawem mogą one całkowicie zniknąć z półek sklepowych (lub zaliczyć kolejne cięcia cen!).

Krzysztof Sulikowski
22 października 2014, 18:14
1 579
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 października 2014, 18:14
1 579
Odsłony



Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.