Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aero Glass w Windows 10? To możliwe

Aero Glass w Windows 10? To możliwe

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7, najprawdopodobniej korzystasz z kompozycji, opartej na Aero Glass. Dzięki sporym możliwościom konfiguracji, styl ten zyskał sporo uznania, również w oczach miłośników Windows XP. Najnowsze "Okienka" to już niemal całkowity flat design, jednak dzięki specjalnie stworzonej modyfikacji możliwy będzie powrót do wyglądu Windows 7!

Wszystko za sprawą moderów z Glass8.eu. Zespół pracuje nad stworzeniem narzędzi, umożliwiających wprowadzenie kompozycji Aero Glass do Windows 10. Jak czytamy na stronie, "gdy pierwsza wersja poglądowa zostanie ukończona, będzie dystrybuowana wybranym użytkownikom." Twórcy w pierwszej kolejności udostępnią kompozycję tym, od których otrzymali najbardziej pomocny feedback. Z kolei pierwsza beta zostanie rozesłana wszystkim użytkownikom portalu.

Aero 10

Oficjalna i ogólnodostępna wersja trafi na serwer, gdy opublikowany zostanie Windows 10 RTM. Nie jest jeszcze pewne, czy modyfikacja będzie wymagała narzędzia UXStyle Themepatch. Jak podają twórcy, finalna wersja moda zapewni 100-procentową zgodność z Windows 7. To z pewnością dobra wiadomość dla tych, którzy planują migrację z Win7 do Win10. Moderzy planują także stworzenie stylu Aero Glass dla Windows 8.1. Tu - ze względu na wszechobecny Modern UI - sprawa może nie być tak prosta.

Po co to wszystko? Wielu użytkowników jest przywiązanych do znanego i sprawdzonego interfejsu, dlatego wszelkie próby ulepszania tego, co dobre, spotykają się z niechęcią. Mało kto lubi zmieniać interfejs co kilka lat. Microsoft już się o tym przekonał, dlatego też Windows 10 bardziej nawiązuje do najczęściej wybieranej "Siódemki". Moderzy z kolei sprawią, że różnica w doświadczeniu użytkowania będzie prawie niewidoczna.

Krzysztof Sulikowski
8 października 2014, 15:25
12 924
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 października 2014, 15:25
12 924
OdsłonyKomentarze

Ja mam W7 i wyłączone aero. Niepotrzebny bajer zabierający czas procesora. Mam nadzieję, że nie będzie to obligatoryjne. Na innym komputerze mam Vistę i też mam to badziewie wyłączone.
Paweł, 19 października 2014, 18:58
Ja mam W7 i mi Windows z Aero działa bardzo płynnie. To, że Aero spowalnia komputer jest to tylko mit rozpowszechniany przez fanatyków flat design. Jak tak bardzo chcesz mieć wszystko w kilku kolorach to polecam Windows 1.0. Badziewie zaś to Twój komputer, zmień sprzęt i wszystko będzie śmigać.
p2p, 17 grudnia 2014, 20:55
Niestety to jest prawda ze Aero potrafi spowolnić sprzęt. Mój komputer - Windows 8.1, Aero Glass - ledwo żył. Usunąłem Aero i śmigał! Mam też laptop - Ativ Book 4 - też z aero chodzi trochę gorzej, ale nie usuwam bo nie ma tragedii. Poza tym tych, którzy używają "badziewnych" komputerów może nie stać na lepszy sprzęt?
paffcio98, 7 stycznia 2015, 16:17
Nie po to mam super wydajny sprzęt żeby mój Windows wyglądał jak zainstalowany na Atari. wielka szkoda że w Windows 10 wszystko wygląda tak surowo brzydko prosto jak jakiś prototyp a nie finalny produkt. Windows 7 był dużo ładniejszy.
Maciek, 10 października 2015, 15:42

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.