Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Menu Start ożyło w Windows 10

Menu Start ożyło w Windows 10

O wielkim powrocie kluczowego dla systemu Windows menu wiadomo było od dawna. Wiadomo było też, że w pewien sposób połączy doświadczenie ekranu Start z klasyką, znaną ze starszych edycji "Okienek". Dziś po raz pierwszy zaprezentowano działanie menu Start, które w interesujący sposób możemy zmodyfikować, a jego elementy zmienią położenie. Zobaczcie sami!

Nowe menu Start to hybryda tego, co znamy z Windows 7 i Windows 8. Dynamiczne kafelki i tradycyjne aplikacje, znajdujące się obok siebie - czy to może się udać? Windows 10 pokazał, że jak najbardziej. Nowe rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu tym użytkownikom, którzy narzekali na zbyt daleko posunięte modyfikacje w Windows 8. Nic dziwnego, że Microsoft do nowego systemu przekonuje wiernych użytkowników Windows 7. Upgrade ma bowiem przejść gładko, bez 'szoku interfejsowego', z którym spotkali się niektórzy użytkownicy "Ósemki".

Powyższa funkcjonalność przypomina nieco inteligentne witryny internetowe, dostosowujące elementy strony do rozdzielczości ekranu i powiększenia w przeglądarce. Wysoka elastyczność nowego menu Start pozwoli użytkownikowi samodzielnie określić, jaki rozmiar mu odpowiada. Windows 10 zrywa z obligatoryjnym, pełnowymiarowym ekranem Start lub jedno- lub dwukolumnowym menu. Nowa hybryda to znak, że Microsoft przyjął krytykę rozwiązań, zastosowanych w Windows 8 i wyszedł z tego obronną ręką, proponując połączenie styli Modern UI i klasycznego desktopu.

Microsoft nie ukrywa swojego zadowolenia z Windows 10, który nazywa "najlepszym jak do tej pory Windowsem". Czy faktycznie nadchodząca generacja systemu okaże się apogeum technologii i interfejsu użytkownika? Z odpowiedzią na te pytanie będziemy musieli poczekać do przyszłego roku, gdy to Windows 10 ukaże się w pełnej wersji. Tymczasem Microsoft udostępnił w całości nagranie z dzisiejszej konferencji, które możemy już zobaczyć w serwisie YouTube.

Krzysztof Sulikowski
30 września 2014, 23:48
3 339
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 września 2014, 23:48
3 339
OdsłonyKomentarze

jak na moje to nie wiem czy jest ono takie lepsze.uzywam 8/8.1 od samego początku i już się przyzwyczaiłem. mam dobrze poukładane kafelki i jest to dla mnie wygodne jako menu start.nie wiem jak u was ale mi osobiście jak uruchomiłem start w win10 to wygląda na bałagan z poprzednich systemow.znow będą wszystkie aplikacje dodawać skroty itp. i nie będzie można się w tym odnaleźć ;)
free, 3 października 2014, 18:00
Co Ty gadasz? Jakie "znów"? Jeżeli instalujesz oprogramowanie to decydujesz czy chcesz mieć skrót na pulpicie i gdzie ma się znajdować. Najwyraźniej zaczynasz swoją przygodę od ósemki. Ja znam wszystkie systemy Microsoftu począwszy od DOS-a.
Paweł, 7 października 2014, 15:57
Twórcy nie pomyśleli o możliwości dostosowania tego menu do własnych preferencji. Chodzi mi o to że powinna być możliwość ustawienia w opcjach menu klasycznego, kafelkowego i najnowszego poznanego w win10 w zależności od gustu. Nikomu nie da się dogodzić bo każdy woli inne menu. Możliwość wyboru to najlepsze wyjście.
zenek135, 19 listopada 2014, 15:03

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.