Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Threshold trafił już do kluczowych pa...

Windows Threshold trafił już do kluczowych partnerów

Pod koniec września spodziewamy się pierwszej, publicznej kompilacji Windows 9/Threshold. Ma ona trafić zarówno do deweloperów, jak i entuzjastów beta-testów. Jeśli jednak jesteś znaczącym partnerem Microsoftu, istnieje spora szansa, że otrzymasz kopię systemu nawet teraz.

Kilka tygodni temu pojawiły się plotki, jakoby Microsoft udostępniał wczesne buildy swojego nowego systemu wybranym partnerom. Doniesienia te okazały się potwierdzone przez wiele źródeł. Trudno jednak liczyć na jakieś wycieki. Szczęśliwcy, którzy już zobaczyli owiany tajemnicą Windows 9/Threshold, nie podzielą się swoimi kopiami. Zostały one bowiem opatrzone szeregiem zabezpieczeń, które m. in. łatwo namierzą sprawcę ewentualnego wycieku. Poza tym, wczesne buildy nie zawierają pełnej funkcjonalności systemu.

Windows 9

W świecie Windows znowu zawrzało. Prace nad dziewiątą edycją "Okienek" zostały niejako potwierdzone przez Microsoft China. Na portalu społecznościowym weibo.com chińska filia Microsoftu zasugerowała, że Windows 9 ukaże się "wkrótce". Jest to pierwsza oficjalna wypowiedź Microsoftu w tej sprawie. Post wkrótce został usunięty. Co ciekawe, pracownicy firmy posłużyli się fanowską, nieoficjalną koncepcją logo Windows 9, którą prezentowaliśmy jeszcze w czerwcu. Nie stanie się ona oficjalnym szyldem nowego Windowsa, jednak samo jej użycie sugeruje pojawienie się 9 w nazwie systemu.

W sieci trwa też dyskusja o interfejsie nowych "Okienek". Jeśli wierzyć doniesieniom, system zostanie pozbawiony znanych z Windows 8 paneli bocznych - charms. Może to okazać się sporym utrudnieniem, zwłaszcza dla posiadaczy ekranów dotykowych. W zamian za to - jest to praktycznie pewne - do interfejsu powróci nowe, odmienione menu Start. Pojawiły się także głosy o "Modern UI 2.0". Jak Microsoft zamierza połączyć to w jedną całość? Prawdopodobnie dowiemy się jeszcze w tym miesiącu.

Krzysztof Sulikowski
2 września 2014, 18:20
3 152
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 września 2014, 18:20
3 152
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.