Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows OneCore - kolejny krok ku wieloplatfo...

Windows OneCore - kolejny krok ku wieloplatformowości

Na profilu jednego z pracowników Microsoftu w LinkedIn pojawiło się odniesienie do "Windows OneCore". Jest to najprawdopodobniej projekt, mający na celu utworzenie jednego jądro systemowego, na którym opierać się będą wszystkie systemy Microsoftu na różnych platformach, wliczając w to Windows, Windows Phone i Xbox.

Mowa o profilu Sawyera Andersona, stażysty Microsoftu, który swoje obowiązki określił jako "portowanie funkcjonalności opatrzonych znakiem towarowym Windows Phone dla użytku w każdym środowisku Windows poprzez Windows OneCore." Podobne odniesienie znajdziemy także w ofercie pracy na portalu Microsoft Careers. Firma poszukuje inżyniera oprogramowania, który miałby współpracować z "zespołem XAML (językiem opisu UI, przyp. red.), budującym framework interfejsu użytkownika w jądrze systemu operacyjnego 'One Microsoft'." Jednym z celów zespołu jest umożliwienie "deweloperom stworzenia interfejsu użytkownika, działającego na wszystkich naszych urządzeniach: telefonach, tabletach, PC i Xbox."

Windows 8, źródło: WPCentral

Na zeszłotygodniowej konferencji Worldwide Partner Conference 2014, COO Microsoftu, Kevin Turner, zapowiedział, że kolejna edycja Windowsa posiadać będzie wsparcie dla Universal Apps. Owe uniwersalne aplikacje będą możliwe do uruchomienia zarówno na Windows i Windows Phone, jak i Xbox. Wszystko to wskazuje na to, że Microsoft powoli, a jednak ustawicznie pracuje nad stopieniem wszystkich swoich systemów w jeden - Windows OneCore czy też One Microsoft.

Wspomniana nowa edycja Windowsa, pozostająca pod nazwą kodową Treshold, nadal pozostaje owiana tajemnicą. Być może powstanie tu - na wzór Xbox One - ujednolicony system Windows One. Choć temat unifikacji platform Microsoft ostatnio nieco przycichł, firma na różne sposoby zdaje się przypominać, że pogłoski sprzed kilku miesięcy są całkiem trafne i już wkrótce zostaną urzeczywistnione.

Krzysztof Sulikowski
22 lipca 2014, 17:03
3 177
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 lipca 2014, 17:03
3 177
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.