Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jak wyglądać będzie Treshold? Nowe wycieki

Jak wyglądać będzie Treshold? Nowe wycieki

Podczas gdy ostatnio najgorętszym tematem była nieoficjalna zapowiedź Windows 8.1 Update 2, nowe wycieki poszły jeszcze dalej. Z nowym menu Start i po raz pierwszy zaprezentowanym nowym Sklepem Windows nowa generacja systemu - Windows Treshold - nabiera coraz bardziej realnych kształtów.

Dwa zaprezentowane zrzuty ekranu nie oznaczają bynajmniej, że Windows Treshold wyciekł poza mury Redmond. Nazwa kodowa builda (9795) i data jego kompilacji (140713 - 13 lipca 2014 r.) pokrywają się z linią buildów, aktualnie testowanych wewnątrz Microsoftu. Jak niedawno można było usłyszeć, Microsoft postanowił utrudnić życie potencjalnym wyjawiaczom tajemnic firmy, przypisując konkretne buildy konkretnym pracownikom. Wygląda jednak na to, że istotne w tej kwestii dane zostały ukryte w programie graficznym.

Treshold

Z nazwy builda wynika także, że pracuje nad nim FBL - laboratorium uip_dev. UIP (User Interface & Platform) w nazwie kodowej oznacza, że laboratorium odpowiedzialne jest za zmiany w UX (User Experience), wliczając w to nowe menu Start, aplikacje z widokiem okienkowym i całą masę zmian w jądrze systemu, niewidocznych z poziomu interfejsu.

Treshold

Na tegorocznym WPC14 Microsoft dość lakonicznie nawiązał do projektu Treshold, pomijając tak istotne elementy, jak choćby nowe menu Start. Dlatego też niemal wszystko, co wiemy na temat nowego Windowsa, pochodzi z nieoficjalnych źródeł.

Krzysztof Sulikowski
22 lipca 2014, 13:20
3 879
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 lipca 2014, 13:20
3 879
OdsłonyKomentarze

Przeceiż widać jak byk że to windows 8.
olo, 22 lipca 2014, 16:34
"Jedno, co wprowadza pewne zagmatwanie, to napis "Win 8.1 Pro" w prawym, dolnym rogu ekranu. Według źródeł, związanych z Microsoftem, zrzut ekranu jest autentyczny. Firma rozwija wiele podobnych kompilacji, które - choć wykraczają poza generację 8.x - nadal używają takiego oznaczenia." - pisaliśmy w niedawnym newsie ;)
Krzysztof Sulikowski, 23 lipca 2014, 00:32

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.