Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft i Google zakopują topór wojenny

Microsoft i Google zakopują topór wojenny

Gdy Microsoft i Google znajdą się obok siebie w jednym nagłówku, niemal zawsze chodzi o jakiś rodzaj konkurencji. Jednak nie tym razem. Dwóch gigantów postanowiło podać sobie ręce, by współpracować nad wdrożeniem open-source'owych projektów do Azure.

Jedną z takich aplikacji jest Kubernetes, deklaratywne rozwiązanie zarządzania kontenerami ze wsparciem dla orchestracji i harmonogramowania kontenerów Docker. Już w zeszłym miesiącu Microsoft ogłosił wsparcie dla Dockera na Azure Virtual Machines. Projekt powstał z myślą o Google i jego Compute Engine, jednak znalazł on zastosowanie również na platformie Microsoft Azure. Częścią wspólnego projektu jest libswarm, minimalistyczny zestaw narzędzi do orchestracji i tworzenia usług sieciowych dla systemów rozproszonych.

Cloud...

Inicjatywa ta - jak twierdzi Microsoft - przyczyni się do zwiększenia zasięgu wsparcia dla systemów operacyjnych, języków i usług w każdej publicznej chmurze, "od Windows, SQL i .NET, po Ruby, Node.js, Java, Hadoop, Linux i Oracle". Nawet jeśli Microsoft i Google walczą ze sobą o każdy skrawek rynku oprogramowania (a zwłaszcza systemów mobilnych), dobrze widzieć, jak współpracują ze sobą, by uczynić technologię pracy w chmurze jeszcze wydajniejszą.

"Czynimy nieustanny progres w otwartości, co też potwierdza ostatnio zapowiedziane wsparcie Azure dla Puppet, Chef i innych technologii open-source'owych." - czytamy na blogu Azure. Wygląda na to, że Microsoft ustawicznie przełamuje swój dotychczasowy wizerunek firmy, obracającej się jedynie wokół własnej, zamkniętej technologii.

Krzysztof Sulikowski
10 lipca 2014, 21:28
1 468
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 lipca 2014, 21:28
1 468
OdsłonyKomentarze

"deklaratywne rozwiązanie zarządzania kontenerami ze wsparciem dla orchestracji i harmonogramowania kontenerów Docker." Czy te teksty pisze u Was jakiś naćpany gimbus? Co to w ogóle za bełkot???
Miro, 13 lipca 2014, 01:24
Dobre. Cytat pochodzi z oficjalnego bloga Microsoft Azure: "Kubernetes is a declarative container management solution supporting orchestration and scheduling of Docker containers, originally built on top of Google Compute Engine." Uważny czytelniku, ukrywający się pod pseudonimem Miro, jeżeli potrafisz przełożyć to lepiej, zapraszam.
Krzysztof Sulikowski, 14 lipca 2014, 01:44
Miro, czasami warto użyć Google jak się czegoś nie rozumie... To takie proste...
IRo, 4 listopada 2014, 17:24

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.