Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Treshold połączy Windows Phone i Windows RT

Treshold połączy Windows Phone i Windows RT

Od przeszło roku mówi się o tym, że Microsoft zamierza połączyć swoje dwa systemy, oparte na architekturze ARM - Windows Phone i Windows RT. Według najnowszego raportu Mary Jo Foley z portalu ZDNet, zunifikowany system stanie się częścią projektu 'Treshold', spodziewanego na początku przyszłego roku.

Jak donosi raport, poszczególne edycje nowego Windowsa będą dopasowane do poszczególnych urządzeń. Komputery mają skoncentrować się na interfejsie desktopowym, podczas gdy hybrydy, takie jak Surface Pro 3, będą mogły przełączać się z trybu okienkowego na Modern UI, w zależności, czy użytkownik podepnie klawiaturę i mysz, czy też pozostanie przy ekranie dotykowym. "Treshold Mobile" ma z kolei stanowić wariant, używany - jak mówi Foley - "w telefonach Lumia (opartych na ARM), tabletach Windows (opartych na ARM) i, jak myślę, tabletach, opartych na Intel-Atom."

WP, Surface. Źródło: pocketnow.com

Treshold Mobile zostanie całkowicie pozbawiony klasycznego trybu okienkowego, podczas gdy zachowa możliwość uruchamiania aplikacji zarówno klasycznych, jak i Modern, co znamy już z Windows RT i Windows 8 - twierdzi raport. Nie wiadomo, które z funkcjonalności Windows Phone miałyby zastąpić te z WinRT lub zostać dołączone do nadchodzącego systemu. Można jedynie podejrzewać, że Microsoft zaimplementuje w systemie Cortanę i Centrum powiadomień, znane z Windows Phone 8.1.

Microsoft myśli o unifikacji swoich ekosystemów już od dłuższego czasu, czego urzeczywistnienie stanowi choćby idea uniwersalnych aplikacji, działających wieloplatformowo. W świetle ostatnich doniesień wszystko wskazuje na to, że Treshold (hasło Windows 9 pojawia się ostatnio już coraz rzadziej) nabiera coraz bardziej realnych kształtów.

Krzysztof Sulikowski
30 czerwca 2014, 19:18
2 470
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 czerwca 2014, 19:18
2 470
OdsłonyKomentarze

Ciekawe, wygląda na to, że wreszcie mądrzeją. Do tej pory byli tak zadufani w sobie, że przestali słuchać użytkowników przez co w urządzeniach mobilnych spadli do pozycji niszowej.
Paweł, 9 lipca 2014, 17:01

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.