Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Potężne narzędzie dostępne dla Office 365

Potężne narzędzie dostępne dla Office 365

Po raz pierwszy Power BI dla użytkowników Office 365 i Excela został zapowiedziany w kwietniu 2013 r. Od kilku miesięcy dostępna była wersja demonstracyjna aplikacji. Dziś Microsoft ogłosił, że potężne narzędzie do zarządzania wielkimi zasobami danych będzie dostępne dla wszystkich subskrybentów Office 365.

Power BI został zaprojektowany, by ułatwić użytkownikom Excela wyszukiwanie, pobieranie, analizowanie i wyświetlanie dużych zasobów danych. Analiza odbywa się m.in. poprzez trójwymiarowe mapy, zintegrowane z arkuszem kalkulacyjnym. Jak twierdzi Microsoft, Power BI przeszedł niemałą ewolucję od czasu pierwszej zapowiedzi: Przykładowo Power Query w Excelu pozwala na łatwe wyszukiwanie i dostęp do danych wewnątrz Twojej organizacji lub ze źródeł publicznie dostępnych. Dodatkowo jeśli prześlesz swoje arkusze Excela do Power BI, możesz wyszukiwać dane, zadając pytania w języku naturalnym i błyskawicznie otrzymywać odpowiedzi w formie interaktywnych wykresów lub grafów.

Cena Power BI różni się w zależności od edycji narzędzia. Koszt najtańszej z nich to 33 dolary miesięcznie jako dodatek do Office 365 w wersjach E3 i E4, choć w tym momencie obowiązuje cena promocyjna - 20 dolarów - i prawdopodobnie na tym poziomie póki co się utrzyma. Samodzielna wersja aplikacji to już koszt rzędu 40 dolarów. Wreszcie Power BI w pakiecie z Office 365 ProPlus kosztuje 52 dolarów miesięcznie. Dla wszystkich edycji udostępniono darmowe wersje trial.

Power BI z pewnością przywodzi na myśl Microsoft Access. Narzędzie ma jednak znacznie szersze zastosowanie i w pełni radzi sobie z zewnętrznymi bazami danych, masywnymi transferami danych i działaniem w chmurze. Ma także nieco inne zastosowanie, które odpowiada na potrzeby klientów biznesowych i wszystkich tych, którzy zarządzają i analizują wielkie pokłady informacji.

Krzysztof Sulikowski
12 lutego 2014, 12:25
2 166
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 lutego 2014, 12:25
2 166
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.