Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Skype przeniesiony na Windows Azure

Skype przeniesiony na Windows Azure

Chmura Microsoftu – Windows Azure – jest coraz bardziej popularną usługą tego typu na rynku biznesowym. Wiele firm decyduje się na jej wykorzystanie w swojej infrastrukturze. Jednak sam Microsoft również od niej nie stroni. Gigant wykorzystuje Windows Azure w wielu swoich produktach. Wiceprezes tej usługi – Scott Guthrie – potwierdził, że Skype został już przystosowany do działania w oparciu o chmurę, ten sam los spotka również wirtualny dysk Skydrive.

Guthrie stwierdza, że Skype praktycznie w całości działa w oparciu o usługę Windows Azure. Przykładem innego produktu giganta, który jest zależny od chmury, może być system uwierzytelniania i bezpieczeństwa pakietu Office 365. Najnowsza konsola Microsoftu – Xbox One – wykorzystuje chmurę do większości obliczeń dotyczących sztucznej inteligencji w grach. Część usługi Xbox Live także działa w oparciu o rozwiązania Windows Azure.

Wirtualny dysk Microsoftu – Skydrive – aktualnie znajduje się w stadium migracji na rozwiązania chmurowe. Stare serwery na których działała usługa są likwidowane, zaś wszystkie nowo zarejestrowane konta, do przechowywania danych wykorzystują już Windows Azure. Jednak część usług nadal będzie korzystać z klasycznych rozwiązań. Bing, Outlook.com oraz część Xbox Live jeszcze przez jakiś czas będą działać w oparciu o dedykowane serwery umieszczone w centrach danych.

Zdaniem Guthrie, niezawodność, jak i dostępność Windows Azure stoi na znacznie wyższym poziomie niż większość rozwiązań innych firm.

Piotr Maciejko
18 grudnia 2013, 22:12
2 224
Odsłony
Piotr Maciejko
18 grudnia 2013, 22:12
2 224
OdsłonyKomentarze

Tak....... bardzo popularna usługa...., wszyscy kochają chmury.. ale chyba głównie w takich komentarzach, aby sprawić wrażenie że to dobre i jedyne, a później wcisnąć użytkownikom na siłę tą niewolniczą i uzależniającą (o innych atrakcjach w stylu P. -nie wspominając) usługę
Wojciech, 18 grudnia 2013, 23:16
@Wojciech, kto i co ci wciska, mógłbyś rozwinąć swoją myśl?
Kuba, 18 grudnia 2013, 23:43
@Wojciech Jak nie lubisz Skype to masz Vibera, nikt nikomu nie wciska :) Sam Microsoft sobie nie wciska - jest napisane, że jego prawie trzy dość popularne usługi wciąż będą działały w oparciu o klasyczne data centers.
Piotr Maciejko, 19 grudnia 2013, 07:58

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.