CD Projekt najdroższą firmą gamingową w Europie. Ubisoft zdetronizowany

CD Projekt najdroższą firmą gamingową w Europie. Ubisoft zdetronizowany

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:06
21.05.2020
2461 wyświetlenie

CD Projekt, właściciel platformy dystrybucji gier GOG oraz twórca serii Wiedźmin i nadchodzącego Cyberpunk 2077, pokonali Ubisoft, zdobywając tytuł największego producenta gier w Europie. Przez ostatnie miesiące firma zaliczyła spory wzrost, a jej kapitalizacja rynkowa wyniosła 8,13 mld dolarów (w porównaniu do 6,8 mld jeszcze w grudniu).

Na wzrost notowań polskiego producenta wpłynęło kilka czynników. Zacząć należy oczywiście od tzw. efektu Netfliksa, czyli w tym przypadku emisji serialu Wiedźmin, która przyczyniła się do renesansu sprzedaży zarówno gier, jak i książek z tego uniwersum. Wiedźmin stał się zjawiskiem popkulturowym, znanym na całym świecie nie tylko wśród graczy i czytelników, ale też widzów seriali, którzy są najliczniejszą z tych grup. Drugie istotne wydarzenie to mocno hajpowana produkcja Cyberpunk 2077, firmowana przez Keanu Reevesa i pokazana na zeszłorocznej konferencji Xbox na E3 jako jej wisienka na torcie. Kilka lat promocji zrobiło swoje i dziś na tę pierwszoligową grę czekają miliony. Premiera została zaplanowana na wrzesień.

CD Projekt zdeklasował ostatnimi wynikami Ubisoft, wydawcę m.in. Assassin’s Creed, Far Cry i Watch Dogs. Jego kapitalizację oszacowano na 8,12 mld dolarów, czyli "jedynie" o 100 mln niżej niż CDPR.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/cd-projekt-ubisoft-most-valuable-game-company/

Polecamy również w kategorii Gry