Zostań gwiazdą dzięki najnowszej funkcji aplikacji Zdjęcia!

Zostań gwiazdą dzięki najnowszej funkcji aplikacji Zdjęcia!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:54
26.01.2018
0 komentarzy
994 wyświetlenia

W maju ubiegłego roku, podczas konferencji Build 2017, zaprezentowane zostało nowe narzędzie do edycji wideo, które obecnie znaleźć możemy wewnątrz aplikacji Zdjęcia. Niestety, Microsoftowi nie udało się jeszcze wprowadzić wszystkich funkcji Story Remix (bo tak nazywało się roboczo nowe rozwiązanie) które widzieliśmy podczas demonstracji – niemniej, z biegiem czasu pojawiają się one w Windows 10 jedna pod drugiej. Ostatnia nowość ochrzczona została roboczą nazwą Choose a Star i tak jak sugeruje jej nazwa, pozwala wybrać najistotniejszą w materiale filmowym osobę.

Teraz i Ty możesz zostać gwiazdą!

W praktyce, po zastosowaniu nowej funkcji materiał wideo zostanie obrobiony w ten sposób, że już na pierwszy rzut oka widać będzie kto jest jego główną gwiazdą. Osiągane jest to za pomocą odpowiedniego kadrowania i innych podobnych efektów – wszystko to zaś odbywa się automatycznie, użytkownik musi wyłącznie określić, na kim skupić się ma narzędzie. Niestety, działa to wyłącznie w przypadku tworzenia automatycznego materiału wideo, wobec czego nie skorzystamy przy tym z wielu zaawansowanych funkcji. Mimo iż całość prezentuje się świetnie, to w Choose a Star występuje pewien problem – chodzi tu o identyfikację występujących w wideo osób. Zdarza się, że stwierdza nowa funkcja stwierdza iż na przygotowanym do obróbki materiale nie ma żadnych osób – w takim przypadku nic nie będziemy w stanie z tym zrobić.

Nowa funkcja aplikacji Zdjęcia dostępna jest już w stabilnej wersji systemu Windows 10, dzięki czemu nie musimy czekać aż opuści ona etap wewnętrznych testów. Mimo drobnych problemów warto przetestować Choose a Star, bowiem dzięki tej właśnie funkcji stworzyć możemy w relatywnie prosty sposób wideo, w którym bez cienia wątpliwości to my będziemy gwiazdą.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-photos-app-updated-choose-star-feature/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor