Zobacz w akcji Menu Start z nowym 'hamburger menu'

Zobacz w akcji Menu Start z nowym 'hamburger menu'

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:57
04.04.2016
2 komentarze
3055 wyświetleń

Microsoft czeka na feedback w sprawie potencjalnego nowego interfejsu menu Start, w którym pojawi się menu 'hamburger', a na pierwszym planie zagości lista Wszystkich aplikacji. Głosowanie na ten pomysł było dotąd kłopotliwe, bowiem nie znaliśmy dokładnego wyglądu takiego rozwiązania... aż do teraz.

Jen Gentleman z Microsoft opublikował dziś na Twitterze animowany GIF, który przedstawia działanie 'hamburger menu'. Wygląda na to, że nowe menu będzie można dostosować do indywidualnego trybu pracy, jak również dodać skróty do aplikacji i folderów (podobnie jak w obecnej wersji Windows 10). Wygląda na to, że Microsoft wraca do kwintesencji menu Start, którego głównym zadaniem było zawsze wyświetlanie skrótów do programów.

Z drugiej strony jest to kolejna ingerencja w design ważnego i nie mniej budzącego kontrowersje elementu systemu. Czy poprzez przeniesienie na pierwszy plan listy aplikacji nie ucierpi na tym reszta UX? Jak widzimy powyżej, by zobaczyć pełny opis Ustawień, Zasilania czy Sieci, należy zwinąć domyślnie otwartą listę Wszystkich aplikacji. W przeciwnym razie będziemy mieli do czynienia z paroma niewielkimi ikonami i setkami pytań "Gdzie to jest?" rodem z Windows 8.

Nowy interfejs menu Start został przewidziany dla lipcowej aktualizacji Windows 10 Anniversary Update (dawniej pod nazwą Redstone), ale czy do niej trafi (i czy w takim wydaniu)? O tym zdecydują Insiderzy, których feedback ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-releases-gif-showcasing-new-start-menu-coming-windows-10-anniversary-update

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • zenek73 18:41 04.04.2016

    Co racja to racja - takie coś to pewnie godzina roboty. No dobra - niech będzie nawet jeden dzień. Jest gdzieś lista aplikacji jest i odpowiednia kontrolka... W świecie Linuksa - np Cinnamona - wstydzili by się nawet wychwalać takimi pierdołami. Żeby nie było - nie jestem wielkim fanem Linuksa. Pomimo wielu prób zawsze wracałem do Windowsa, ale chyba niedługo trzeba będzie znów spróbować :)

  • Paweł 09:28 10.04.2016

    To przełączanie się między widokami aplikacji i ustawień wydaje się niezłe. Trochę za mało szczegółów żeby wyrazić szerszą opinię. Powoli utwierdzam się w przekonaniu że im więcej osób zatrudnionych w firmie to tym trudniej wykreować spójne rozwiązanie. Wystarczyło wziąć to co dobre z poprzednich Windowsów. Po co te animowane kafle? To największa porażka menu start.

Skomentuj

Autor