Zobacz, jak HP Elite x3 radzi sobie z Continuum

Zobacz, jak HP Elite x3 radzi sobie z Continuum

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:54
11.08.2016
0 komentarzy
2369 wyświetleń

Jeżeli można w pełni wykorzystać potencjał Windows 10 Mobile, to z pewnością robi to jedno urządzenie. HP Elite x3 to bodaj najbardziej wyczekiwany smartfon z Windows w tym roku. Choć smartfon to za mało powiedziane - Elite x3 jest w zasadzie mini-komputerem, który z wykorzystaniem funkcji Continuum może pełnić rolę PC. Jak to wygląda w praktyce? HP opublikował trzy nagrania w serwisie YouTube, na których zobaczymy, jak tegoroczny flagowiec radzi sobie z interfejsem Continuum. Jest czym umilić sobie czas w oczekiwaniu na polską premierę!

Na pierwszym wideo producent zademonstrował podłączenie smartfona do Desk Dock - interfejsu dokującego nieco na wzór Lumia Display Dock. Teoretycznie obydwie stacje powinny być ze sobą kompatybilne. Interfejs pozwala połączyć HP Elite x3 z zewnętrznym monitorem oraz klawiaturą i myszą Bluetooth. Podczas gdy smartfon jest ładowany, na zewnętrznym ekranie zobaczymy to, co widzą użytkownicy PC, a więc tradycyjny pulpit i menu Start. Stacja dokująca została też wyposażona w dodatkowe porty, umożliwiające podpięcie dodatkowych urządzeń peryferyjnych, co jeszcze bardziej zbliża użytkownika do doświadczenia PC.

Kolejne dwa nagrania dotyczą już samego interfejsu Continuum. Poniżej zobaczycie demonstrację działania systemu Windows 10 (Mobile) po podłączeniu HP Elite x3 do stacji dokującej. Połączenie z monitorem lub TV zostaje nawiązane automatycznie, po czym na ekranie smartfona ukażą się dostępne opcje, wliczając w to możliwość obejrzenia krótkiej prezentacji Continuum. W takiej konfiguracji (bez klawiatury i myszy) za urządzenie wskazujące posłuży ekran dotykowy smartfona, który działa jak trackpad.

Ostatnie wideo jest równie ciekawe, bowiem tym razem przyjrzymy się bezprzewodowemu działaniu Continuum. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie ekskluzywne dla HP Elite x3, a skorzystać z niego mogą użytkownicy wszystkich smartfonów z Windows 10 Mobile ze wsparciem dla Continuum, o ile posiadają adapter Miracast. Podczas gdy podpięcie smartfona do stacji dokującej jest bezpośrednim sygnałem do nawiązania połączenia z zewnętrznym ekranem, połączenie bezprzewodowe należy włączyć samodzielnie. Jak zobaczycie na poniższym wideo, zadanie to wcale nie należy do skomplikowanych. Można to porównać do połączenia się z Wi-Fi, z taką różnicą, że nie łączymy się z siecią Internet, a z monitorem lub TV.

Do tej pory za najmocniejsze urządzenie z Windows 10 Mobile uchodziła Lumia 950 XL, jednak zaprezentowany w lutym tego roku HP Elite x3 to dla flagowej Lumii poważny konkurent. Smartfon (a w zasadzie miniaturowy PC zamknięty w eleganckiej obudowie smartfona) to prawdziwy potwór, którego specyfikacja techniczna zostawia daleko w tyle całą konkurencję i nie ma w tych słowach krzty przesady. Na zapowiedzianą polską premierę HP Elite x3 czekamy więc z niecierpliwością. Przedsprzedaż ruszyła już na wybranych rynkach światowych, a smartfon zadebiutuje w USA już 29 sierpnia. HP rozpocznie sprzedaż na swojej stronie 5 września, czyli już całkiem niedługo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/hp-shows-off-continuum-with-the-elite-x3-in-new-videos

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor