Znani są już finaliści konkursu zorganizowanego przez Microsoft oraz Unity

Znani są już finaliści konkursu zorganizowanego przez Microsoft oraz Unity

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:44
18.07.2017
0 komentarzy
1088 wyświetleń

Ostatnimi czasy pojawiło się sporo nowych i ciekawych koncepcji mających za zadanie pomóc (nie zawsze bezpośrednio) w rozwoju najnowszych technologii. Jedną z nich jest organizacja konkursów, w których postawione są precyzyjne warunki, zwykle oscylujące wokół wykorzystania ściśle określonych rozwiązań technicznych. Podobnie było w przypadku wydarzenia zorganizowanego przez Microsoft oraz Unity, firmę znaną głównie z tworzonego przez nią silnika graficznego o tej samej nazwie. Zapowiedziany w maju konkurs dotyczył stworzenia aplikacji dedykowanej goglom HoloLens, zaś w puli nagród znalazło się łącznie aż 150 tysięcy dolarów. W chwili obecnej, spośród 1000 zgłoszeń wybrano finałową dziesiątkę, która zawalczy o główną nagrodę wynoszącą 100 tysięcy dolarów.

Przyznać trzeba, że finaliści przyłożyli się podczas tworzenia nadesłanych prac. Do zagadnienia praktycznie każdy z nich podszedł indywidualnie, wskutek czego do czynienia mamy z ogromną rozpiętością tematyczną: począwszy od aplikacji instruktażowych (składanie origami czy walka z pożarem), poprzez symulację życia na jednym z księżyców Saturna -Tytanie, na teleportacji żyrafy kończąc. Wydawać się może, że nie wniosą one do życia przeciętnego człowieka zbyt wiele, jest to jednak tylko pozór. Każda z nadesłanych prac wykorzystuje technologię oferowaną przez gogle Microsoftu na swój własny, indywidualny sposób, rozbudowując jej koncepcje. Ponadto zwycięskie aplikacje zapewne przyczynią się do spopularyzowania HoloLens na rynku.

Jedna z aplikacji biorących udział w konkursie

Dla jednych rozszerzona rzeczywistość pozostaje jedynie ciekawostką, inni jednak traktują ją poważnie, widząc w niej niesamowity potencjał. Aby dołączyć do tej drugiej grupy, wystarczy wyobrazić sobie, jak przydatne dla przyszłego chirurga czy też mechanika mogłyby być lekcje z wykorzystaniem tej technologii.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/finalists-microsoft-unity-150000-hololens-app-contest-announced-controvesy/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor