Znamy zwycięzców Windows Developer Awards 2018

Znamy zwycięzców Windows Developer Awards 2018

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
11:17
11.05.2018
0 komentarzy
606 wyświetleń

Konferencja Build 2018 to nie tylko nowości w IoT, Azure, systemie Windows czy aplikacjach Office. Ostatniego dnia konferencji ogłoszono również zwycięzców Windows Developer Awards. Użytkownicy społeczności Microsoftu mogli głosować na finalistów w pięciu kategoriach od 5 do 16 kwietnia. Nagroda w szóstej kategorii jest przyznawana przez zespół ekspertów środowiska Windows.

Znamy zwycięzców Windows Developer Awards 2018

Windows Developer Awards zostało podzielone na pięć kategorii:

Istnieje jeszcze jedna kategoria - Ninja Cat of the Year - będąca domeną Microsoftu. Eksperci odpowiedzialni za rozwój systemu Windows sami wybierają zwycięzcę, czyli dewelopera, który ma wartościowy wkład dla społeczności, stanowiący ewolucję w programowaniu i urzeczywistnia kluczowe wartości Microsoftu.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięskich projektów wraz z krótkim opisem (charakterystyka kategorii dostępna jest w artykule pod tym adresem):

  • Application Creator of the Year: Affinity Designer - to szybki, płynny i niezwykle precyzyjny edytor grafiki wektorowej. Niezależnie, czy stosowany przez amatorów czy profesjonalistów, program umożliwia tworzenie zaawansowanych materiałów marketingowych, witryn internetowych, ikon czy elementów interfejsu użytkownika.
  • Game Creator of the Year: Luna - projekt wykorzystuje technologię Windows Mixed Reality i przenosi gracza w życie pewnego ptaka, który musi odpowiedzieć na wezwanie tajemniczej sowy i rozwiązać wskazane przez nią zagadki przyrody.
  • Reality Mixer of the Year: Space Pirate Trainter - gracz zostaje przeniesiony do maszyny zręcznościowej z lat 80., ale mechanika gry jest jak najbardziej nowoczesna. Za pośrednictwem Windows Mixed Reality gracz może walczyć z niekończącymi się falami droidów, korzystając z bogatego arsenału.
  • Design Innovator of the Year: Huetro of Hue - służy do zarządzania systemem inteligentnego oświetlenia domowego. Aplikacja synchronizuje się między urządzeniami z systemem Windows 10, dzięki czemu możliwe jest sterowanie z poziomu komputera, tabletu czy telefonu. Program działa z aplikacjami Alarmy, Cortaną oraz komunikacją NFC.
  • Commercial Developer of the Year: Wrike - platforma mająca na celu zapewnić zespołom maksymalną produktywność. Wrike działa w modelu SaaS i korzysta z niej już ponad 15 tys. przedsiębiorstw w 120 państwach.
  • Ninja Cat of the Year: Oren Novotny - jest głównym architektem operacji deweloperskich i nowoczesnego oprogramowania w firmie Blue Metal. Otrzymał nagrodę w zamian za wkład w rozwój społeczności Windows oraz za działania na rzecz ułatwienia pracy wszystkich deweloperów. Novotny jest członkiem rady doradczej .NET Foundation, Visual Studio ALM Rangers, a od czterech lat posiada tytuł Microsoft MVP.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2018/05/10/windows-developer-awards-and-the-2018-winners-are/#gXE2rigxMRTF3VHj.97

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor