Znamy już datę premiery Surface Pro LTE

Znamy już datę premiery Surface Pro LTE

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:11
27.09.2017
1 komentarz
1069 wyświetleń

Wraz z pojawieniem się Surface Pro w mediach technologicznych zawrzało – jedni byli urządzeniem wręcz zachwyceni, podczas gdy inni wytykali mu mniej lub bardziej istotne wady. Faktem jest, że Microsoft mógł nieco bardziej postarać się projektując urządzenie – główne zarzuty (skądinąd słuszne) dotyczyły braku obsługi łączności LTE w standardowej wersji hybrydy. Nie byłoby to nic dziwnego gdyby nie fakt, że jest to sprzęt klasy premium, którego jedną z głównych grup docelowych są firmy. Szybko jednak uspokojono krytyczne głosy zapowiadając, że jeszcze w tym roku pojawi się wariant posiadający obsługę LTE, jednakże nie sprecyzowano wtedy dokładnej daty. Pojawiła się ona dopiero w trakcie trwającego właśnie wydarzenia Microsoft Ignite 2017.

W górnej części szkieletu urządzenia widać 6 anten LTE

Najnowsza hybryda Microsoftu, czyli Surface Pro LTE ma trafić do sprzedaży już 1 grudnia 2017 roku. Urządzenie te zapowiedziano właśnie teraz najprawdopodobniej z bardzo prostego powodu – podczas wystąpienia w przyszłym miesiącu na wydarzeniu Future Decoded Panos Panay nie będzie musiał powracać do urządzenia które już znamy. Powracając jeszcze do samego Surface Pro LTE, nie wiadomo czy będzie on dostępny z procesorami Intel Core i7, bowiem ostatnie informacje wskazywały na istnienie jedynie dwóch wariantów urządzenia, wyposażonych w procesor Core i5, oraz odpowiednio 4 GB RAM i dysk 128 GB, bądź 8 GB RAM i dysk 256 GB.

Oczywiście sytuacja może wyglądać podobnie jak z innymi produktami linii Surface – na początek do sprzedaży trafiały modele podstawowe, zaś dopiero po czasie pojawiały się ich mocniejsze odpowiedniki oraz odmienne warianty kolorystyczne.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/the-lte-surface-pro-will-be-available-on-december-1

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

  • W końcu 14:42 27.09.2017

    Przydałaby się w pakiecie obsługa GPS, wszak to tablet jest. Z racji wysokiej mobilności, brak GPS i LTE jest bardzo uciążliwy. A jeśli nie dodadzą LTE, to mogliby chociaż - wzorem Apple - dodać automatyczne pobieranie sygnału z telefonu.

Skomentuj

Autor