Znamy harmonogram Office 365 dla Edukacji

Znamy harmonogram Office 365 dla Edukacji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:44
09.05.2016
0 komentarzy
1768 wyświetleń

Office 365 dla instytucji edukacyjnych to zestaw bezpłatnych narzędzi do współpracy, dedykowanych nauczycielom, studentom i uczniom. Pakiet zapewnia kontrolę i elastyczność, które umożliwiają informatykom zapewnienie bezpieczeństwa danych. Usługa Office 365 Education - obok przeglądarkowych aplikacji Word, OneNote, PowerPoint i Excel Online - zawiera kilkanaście dodatkowych rozwiązań i usług, zorientowanych na edukację. By lepiej poznać pakiety Office 365, można przejrzeć ich harmonogramy. Znajdziemy tam listy dostępnych, opracowywanych i anulowanych funkcji. Teraz swój harmonogram posiada także Office 365 Education.

"Gdy dokonujesz jakiejkolwiek inwestycji w technologię, inwestujesz w żywą materię. Tempo rozwoju technologii w dzisiejszym świecie powoduje, że ulepszenia i zmiany wydają się nieustannie obejmować oprogramowanie, sprzęt i infrastrukturę. Wraz ze zwiększającym się wykorzystaniem chmury, platformy i narzędzia mogą być aktualizowane 'w locie' poprzez dostawców, nie wytrącając z rytmu użytkowników końcowych. Pozwala to także deweloperom produktów w większym stopniu odbierać feedback użytkowników i zręcznie reagować, gdy idzie o implementację funkcji i właściwości, bazujących na tych sugestiach. Każdy, kto inwestuje w technologię dla swojej szkoły, college'u lub uniwersytetu, jest współodpowiedzialny za budowę środowiska, które kształtuje ścieżki naukowe setek lub nawet tysięcy młodych ludzi. Dlatego też ważne jest, by wiedzieć nie tylko, jakie są obecne możliwości technologii, ale też gdzie ona zmierza" - pisze zespół Office 365, który udostępnił nowy harmonogram dla edukacyjnej wersji usługi.

Office 365 Education Roadmap jest dostępny na tej samej stronie, co harmonogram pozostałych edycji Office 365, i pozwala sprawdzić wszystkie nowości. Jak sprawdzić harmonogram Office 365 dla instytucji edukacyjnych?

  1. Najpierw udajemy się na stronę roadmap.office.com.
  2. Następnie klimamy przycisk Filters.
  3. Zaznaczamy pole Education.
  4. Klikamy wybrane menu poniżej: Launched (wydane aktualizacje, dostępne publicznie), Rolling out (aktualizacje w początkowej fazie udostępniania), In development (aktualizacje rozwijane i testowane) lub Cancelled (planowane, lecz porzucone lub opóźnione aktualizacje).

Pośród istniejących i wprowadzanych funkcji sporo uwagi poświęcono Notesowi zajęć - rozbudowanemu dodatkowi do OneNote, który oferuje nowoczesne sposoby prowadzenia zajęć, sporządzania notatek, udostępniania treści, pracy w grupach i oceniania. Jak pobrać Office 365 dla instytucji edukacyjnych? Aplikować można na stronie Office 365 Education. Inne dostępne opcje dla edukacji to m.in. Office 2016 dla Edukacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/2016/05/09/the-office-365-education-roadmap-is-now-available/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor