Znamy dokładniejsze wyniki sprzedaży tabletów Surface w ubiegłym kwartale

Znamy dokładniejsze wyniki sprzedaży tabletów Surface w ubiegłym kwartale

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:56
06.02.2015
0 komentarzy
1961 wyświetlenie

W ramach sprawozdania finansowego z ostatniego kwartału fiskalnego Microsoft ujawnił m.in. rekordowe wyniki sprzedaży smartfonów Lumia, sięgające aż 10,5 mln sprzedanych egzemplarzy. W tym samym okresie 'miliardowym biznesem' korporacji stały się tablety Surface. Firma nie zdradziła co prawda liczby sprzedanych sztuk tych urządzeń, jednak próby jej oszacowania podjęli się zewnętrzni analitycy.

Badacze rynkowi z firmy Canalys opublikowali raport, w którym dokonują analizy światowego rynku tabletów. W zestawieniu znalazły się oczywiście urządzenia z linii Surface, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć niedawne sukcesy Microsoftu w tym konkretnym segmencie rynku. Jak donosi raport, w minionym kwartale Microsoft sprzedał "nieco ponad dwa miliony" egzemplarzy Surface. To ponad dwa razy więcej niż HP - światowy lider rynku urządzeń. Microsoft pozostał jednak daleko w tyle za Lenovo (3,7 mln egzemplarzy) i Amazon (4 mln).

Surface Pro 3

Analitycy przewidują wzrost zainteresowania tabletami w tym roku. Ma to być zasługą urządzeń "wyposażonych w ekrany powyżej 8 cali, jako że dostawcy sprzętu pragną zapełnić lukę powstałą przez wycofanie się niewielkich producentów. Rosnąca popularność Windowsa powoduje większe zainteresowanie tym sektorem przez bardziej znaczące marki" - głosi raport. Tablety z systemem Windows stanowiły w minionym kwartale 9% udziału w światowym rynku, rozchodząc się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Linia Surface - z flagowym Surface Pro 3 na czele - zajmowała pośród nich trzecią pozycję.

To właśnie Surface Pro 3 stanowi teraz główny priorytet Microsoftu w segmencie tabletów. Przed tygodniem firma ogłosiła zakończenie produkcji Surface 2, co wiąże się m.in. z zaprzestaniem dalszych inwestycji w architekturę ARM i skupienie się na nadchodzącym Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-believed-to-have-shipped-over-two-million-surfaces-last-quarter

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor