Znamy dokładniejszą datę planowanego wydania Windows 10

Znamy dokładniejszą datę planowanego wydania Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:49
06.12.2014
1 komentarz
2892 wyświetlenia

Microsoft już podczas pierwszej oficjalnej prezentacji Windows 10 zapowiedział jego premierę na lato 2015 r. Nie była to (zapewne celowo) zbyt precyzyjna zapowiedź. Pojawiły się też sugestie, mówiące o drugiej połowie przyszłego roku. Dziś dysponujemy już bardziej wiarygodnymi zapowiedziami.

Więcej światła na przyszłość Windows 10 rzucił zasiadający w zarządzie Microsoftu Kevin Turner, który podczas minionej konferencji Credit Suisse Technology Conference wspomniał o "późnym lecie oraz wczesnej jesieni". Co to właściwie oznacza? "To o czym chcę wam powiedzieć o Windows 10, to ramy czasowe, których temat - w ramach doświadczenia użytkownika-konsumenta - zamierzamy poruszyć wczesną wiosną. Będziemy mieli [wersję] developer preview [chodzi tu prawdopodobnie o efekty programu Insider] i możliwość pogłębienia dyskusji o niej na początku lata. Następnie, późnym latem i wczesną wiosną, zyskamy możliwość oddania tego szczególnego systemu. Taki jest obecny plan." - tłumaczy Turner.

Windows 10

Gdy wersje testowe Windows 10 (Preview for Developers i - w przyszłości - Consumer Preview) zostaną 'odłączone' od programu Insider w okresie wakacyjnym, system wejdzie w fazę RTM. Wczesna jesień to już z kolei czas, w którym Windows 10 zadebiutuje na nowych urządzeniach oraz w wersji pudełkowej. Z okresem tym wiąże się pewne wydarzenie, które nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Microsoft planuje świętować okrągłą rocznicę. 24 sierpnia Windows 95 będzie obchodził 20 urodziny.

"Windows 10 dostarczy właściwego doświadczenia na właściwym urządzeniu we właściwym czasie" - mówił Terry Myerson z Microsoftu podczas wrześniowej prezentacji systemu. Słowa te w przyszłym roku nabiorą z pewnością nowego znaczenia. Planowana na drugą połowę kwietnia konferencja BUILD 2015 również powinna zaowocować kolejnymi nowościami, w tym być może uruchomieniem konsumenckiej wersji poglądowej Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-reiterates-windows-10-will-release-in-late-summer-or-early-fall

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • cendre 13:00 08.12.2014

    będzie fajnie, poczciwy, staruszek, lekki i przyjemny powrócił!!!! W95 to nie będzie rocznica wejścia na rynek , tylko oficjalny powrót !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Autor