Menu kategorii
 • Zmiana innych parametrów wykresów

  Zmiana innych parametrów wykresów

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  17.06.2006
  13704 wyświetlenia

  Po zaznaczeniu wykresu w programie Microsoft Word 2007 w menu głównym uaktywniają się trzy nowe wstęgi pozwalające nam na edycję elementu. Przyjrzyjmy się dwóm ostatnim czyli Układ oraz Formatowanie.

  Pierwsza zakładka pozwala nam w prosty sposób modyfikować elementy znajdujące się dookoła samego wykresu. W tej sekcji modyfikujemy położenie legendy oraz osi znajdujących się na wykresie. Również tutaj możemy nakazać programowi wyświetlanie tabeli pod wykresem, wartości skojarzonych z poszczególnymi słupkami lub też wyświetlanie siatki.

  Zwróćmy teraz uwagę na przycisk Obrót 3-W. Po jego aktywacji otwiera nam się okienko w którym decydujemy o wyświetlaniu elementów wykresu w trzech wymiarach. Za pomocą tego modułu możemy obrócić wykres tak aby stał się dla nas bardziej czytelny, bądź też aby uwydatniał te elementy, które są dla nas najważniejsze.

  Przejdźmy na wstęgę Formatowanie. W tym miejscu możemy zmienić kolorystykę wszystkich elementów otaczających właściwy wykres. Czyli legendy, tabeli, wyświetlanych wartości, tła. Operacje te przeprowadza się banalnie prosto. Wystarczy, że wybierzemy którąś z pozycji na rozwijanych listach. Pamiętajmy, że cały czas mamy do dyspozycji podgląd w czasie rzeczywistym, co bardzo ułatwia nam wybór.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Word 2007