Żegnaj Xbox Feedback, witaj Xbox Ideas

Żegnaj Xbox Feedback, witaj Xbox Ideas

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
09:36
14.05.2018
0 komentarzy
592 wyświetlenia

Microsoft, otwierając programy Windows Insider czy Xbox Insider, chciał dać użytkownikom dostęp do najnowszych testowych wersji swojego oprogramowania. W zamian firma nie oczekuje niczego, ale zachęca do dzielenia się swoimi sugestiami i propozycjami dotyczącymi rozwoju systemu Windows czy konsoli Xbox One. Właśnie się dowiadujemy, że w celu usprawnienia komunikacji między deweloperami a graczami Microsoft utworzył nowy serwis dla wspierających platformę Xbox.

Xbox Ideas zastępuje Xbox Feedback

W niedzielę wieczorem Microsoft ogłosił zamknięcie serwisu Xbox Feedback i jednocześnie otwarcie nowej, usprawnionej wersji pod nazwą Xbox Ideas. Zespół odpowiedzialny za zarządzanie zgłoszeniami użytkowników twierdzi, że było ich po prostu zbyt dużo i moderatorzy nie nadążali za utrzymaniem porządku oraz selekcją najciekawszych wpisów. Firma dodaje przy tym, że wsparcie graczy to niezwykle istotny element rozwoju platformy Xbox, więc usprawnienie tego systemu jest ważnym krokiem naprzód.

Serwis Xbox Feedback ma być dostępny do końca maja tego roku. Później użytkownicy będą musieli przenieść się na stronę Xbox Ideas i tam zgłaszać swoje pomysły. Xbox Ideas, podobnie jak Xbox Feedback, będzie witryną opartą na usłudze UserVoice. Microsoft zmienia również sposób selekcji najciekawszych zgłaszanych pomysłów. Teraz selekcja będzie składać się z trzech etapów:

  • Idea Drive Collection: propozycje dotyczące konkretnej funkcji będą śledzone i gromadzone przez moderatorów przez określony czas;
  • Idea Drive Voting: nastąpi po zakończeniu fazy pierwszej. Użytkownikom zostanie udostępniona opcja głosowania oraz komentowania wybranych propozycji;
  • Idea Drive Completion: zespół deweloperów Xbox odpowiedzialny za wprowadzanie nowych funkcji przejrzy wyniki głosowania, komentarze i wybierze te propozycje, które będą zgodne z aktualnym planem rozwoju oprogramowania konsoli.

Wprowadzenie nowego systemu zarządzania wpisami to najważniejszy element omawianej zmiany. Do tej pory w serwisie Xbox Feedback użytkownicy mogli bez ograniczeń dodawać nowe propozycje, na wszystkie głosować i wszystkie komentować. Według Microsoftu wprowadzało to zamieszanie, a utworzenie Xbox Ideas ma na celu uporządkowanie zawartości i zoptymalizowanie wymiany pomysłów z graczami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://xboxideas.uservoice.com/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor